Роман Опімах: ДГН залучила до бюджету 3 млрд грн в 2024 році

Роман Опімах: ДГН залучила до бюджету 3 млрд грн в 2024 році
Джерело фото: https://www.facebook.com/roman.opimakh

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах в межах проведення спеціальної галузевої події Mining Day Європейської Бізнес Асоціації (European Business Association, EBA), зустрівся з представниками бізнесу, посольств і влади. За результатами опитування, проведеного Асоціацією, 8 з 10 надрокористувачів вважають галузь інвестиційно привабливою, а ресурсний потенціал України оцінюють на 8 балів за 10-бальною шкалою.

Видобувна промисловість є однією з ключових складових економіки нашої країни, багатої на природні ресурси. За даними Держстату, за січень-червень 2024 року промислове виробництво в Україні зросло, і серед лідерів за зростанням є видобувна галузь, + 9,3% (до аналогічного періоду 2023 року). Крім того, у І кварталі 2024 року на видобувну промисловість припало 30% прямих іноземних інвестицій (530 млн дол.). До державного бюджету за січень-липень надійшло 30,8 млрд грн  рентної плати за користування надрами, повідомив Роман Опімах.

«Цього року збори з продажу спецдозволів сягнули вже трьох мільярдів гривень. До того ж за час роботи е-торгів продано понад 500 спеціальних дозволів за майже шість мільярдів гривень, – заявив Голова Держгеонадр. – Служба оцифрувала всі ключові сервіси, готує нові об’єкти надрокористування для виставлення на електронні торги, регулярно оголошує та проводить аукціони, видає спеціальні дозволи на користування надрами, забезпечивши навіть під час війни рекордні для галузі надходження до держбюджету».

Крім того, розроблено пропозиції змін до законодавства щодо підвищення якості підготовки лотів та обгрунтування доцільності зняття обмежень на доступ до геоінформації щодо певних корисних копалин з метою залучення стратегічних інвесторів.

Галузь надрокористування залишається основою сталого й ефективного розвитку національної економіки. Тому зараз дуже важливо продовжувати працювати на повну, навіть у ці важкі для країни часи, щоб зберегти робочі місця та сплачувати податки.

В Держгеонадрах нагадують, що під час нафтогазової конференції Голова Служби Роман Опімах повідомив, що Держгеонадра оцифрували всі сервіси галузі надрокористування.

Детальніше про прозорі е-сервіси Держгеонадр і перспективні напрями управління геологічною інформацією: Річний звіт 2024.

Читайте також Справа про шкоду від зупинки Сахалінського родовища: що кажуть в СБУ, ОГП і ДБР?