Родовище каоліну в Київській області просять виставити на торги

Родовище каоліну в Київській області просять виставити на торги
Зображення асоціативне

Компанія ТОВ «Флайбрідж»* просить Державну службу геології та надр України виставити на аукціон спеціальний дозвіл на користування Північною ділянкою Пищиківського родовища вторинних каолінів у Білоцерківському р-ні Київської обл.. Як повідомляє NADRA.INFO із посиланням на дані Держгеонадр, заява про ініціювання торгів надійшла в четвер, 16.01.2025.

За даними сервісної компанії Інститут геології, Пищиківське родовище розміщене між селами Пищики і Великополовецьке на орних землях. Виявлені каоліни опошуковані і розвідані в 1962–1966 рр. У структурному відношенні родовище вторинного каоліну приурочене до Яблунівсько-Фастівської палеодепресії нижньокрейдового віку. У покрівлі вторинних каолінів залягають дрібнозернисті, часто каолінисті, кварцові піски, у підошві — різнозернисті піски нижньої крейди або каолінова кора вивітрювання кристалічних порід. Співвідношення потужностей кондиційних вторинних каолінів і розкривних порід — 1:8.

Потужність продуктивного покладу від 0,2 до 18,4 м.

«Родовище складене трьома лінзами каолінів, які розділені піщаними породами. Корисна копалина являє собою землисту породу світло-сірого і сірого кольору. Переважають чисті каоліни, кількість яких становить 80–85 %, інші види каолінів вміщують домішки. Вогнетривкість каолінів становить 1730–1770°С», – йдеться в аналітиці Інституту геології.

Нагадаємо, 04.12.2024 Верховна Рада України схвалила зміни до Податкового Кодексу України, якими після резонансу відкоригувала раніше встановлений мінімальний поріг базової ціни для сплати ренти за користування надрами видобувачами каолінів. 

Каоліни розділили на дві категорії:

  • 5% від 120 дол. США за 1 тонну товарної продукції платитимуть видобувачі каолінів, придатних для первинної переробки (збагачення);
  • 5% від 40 дол. США за тонну платитимуть за видобування каолінів, непридатних для первинної переробки (збагачення).

Окреме зобовʼязання закон поклав на Державну службу геології та надр України. Там спільно з Державною комісією України по запасах корисних копалин мають протягом трьох місяців проаналізувати всі затверджені протоколи державної експертизи та оцінки запасів ДКЗ на ділянках із покладами каолінів і надати Державній податковій службі перелік надрокористувачів і спецдозволів із зазначенням, каоліни з яких ділянок підлягають первинній переробці (збагаченню), а з яких – ні.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон 25.12.2024, документ набрав чинності 01.01.2025.

Читайте також Рінат Ахметов заходить на ділянку каолінів у Житомирській області.

 

* – ТОВ «Флайбрідж» належить до групи «Орексім» Юрія Будника, який контролює 69,14% компанії через АТ «ЗНВКІФ «Орексім» (YouControl). Спеціальні дозволи на користування надрами відсутні.