Оголошено підозри видобувачам вапняку-черепашника на Одещині
В Офісі Генерального прокурора повідомляють, що за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури чотирьом мешканцям Одеського району повідомлено про підозру за фактом незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення та легалізації злочинного майна (ч. 3 ст. 240, ч. 1 ст. 209 КК України).
За даними слідства, директор гірничодобувного підприємства, замість дозволеного геологічного вивчення надр, налагодив незаконний промисловий видобуток вапняку – черепашника. Роботи проводилися без необхідних дозвільних документів та з порушенням вимог законодавства. До оборудки він залучив інженера-технолога свого підприємства та двох шахтарів.
Добування копалини здійснювали за допомогою спецобладнання у мережі підземних лабіринтів, де знаходилися виробничі потужності.
Діяльність маскували офіційним дозволом на геологічне вивчення вапняку Тихівської ділянки*, хоча реальні місця робіт значно відрізнялися від зазначених у документах координат. Отримане каміння використовували як будівельний матеріал і продавали замовникам.
Правоохоронці задокументували видобування та збут корисних копалин на майже 1,3 млн грн. Ділків затримали під час продажу чергової партії виготовленої продукції.
Під час обшуків підпільних шахт, цехів і помешкань фігурантів вилучено спецтехнику, понад 8 тис. одиниць продукції, товарно-транспортні накладні, чорнові записи та електронні носії з доказами злочинної діяльності.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП в Одеській області, оперативний супровід – УСР в Одеській області ДСР НП України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається не винуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
* – Правом на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою Тихівської ділянки вапняків як каменю пиляльного володіє МП «Рубін» ТОВ на підставі спеціального дозволу № 5224, дійсного до 2026 р.. Компанія купила спецдозвіл з аукціону Держгеонадр в 2021 р. за 27 тис. грн.
МП «Рубін» ТОВ контролюють Олександр Степаненко і Катерина Кузьменко, очолює – Сергій Зелінський (YouControl).