$400 млн інвестицій для реалізації графітового проєкту BGV
BGV Group Management* – про фінансові стимули та перспективи глобального лідерства України в CRM
На щорічній конференції Mining Day компанія BGV Group Management розповіла про статус свого флагманського проєкту BGV Graphite, інвестиційні виклики у видобувній сфері, а також поділилася зразками фінансових стимулів, які можуть дати значний поштовх для розвитку галузі в країні. Зокрема член ради директорів BGV Group Management Сергій Войцеховський зазначив, що компанія активно працює у межах власного проєкту BGV Graphite, покликаного вивести Україну у світові лідери з постачання сферинізованого графіту для сучасного батарейного виробництва Європи та США.
На сьогодні у межах графітового проєкту компанія Геннадія Буткевича вже інвестувала майже 10 млн доларів у стадії PFS (Pre-Feasibility Study) та PEA (Preliminary Economic Assessment), зокрема з урахуванням вартості спецдозволу, робіт із буріння, супутніх робіт, лабораторних досліджень, операційних витрат, а також вартості самого звіту PFS. Команда розраховує, що вже наступного року буде завершено стадію Feasibility, і до кінця 2025 року розпочнеться етап будівництва.
Сергій Войцеховський зауважив, що питання конкуренції у сфері видобутку, зокрема критичних мінералів (CRM), — це про змагання між країнами, а не між окремими компаніями. Міжнародний ринок CRM є висококонкурентним, а тому системні внутрішні інвестори потребують значної підтримки від держави — як з огляду на фінансове стимулювання, регуляторне спрощення, так і з огляду на подальше ефективне промотування України на ринках збуту.
За підрахунками команди BGV Group Management, вартість проєкту BGV Graphite для виробництва та сферизації графіту — це приблизно 400 млн доларів, з яких 120 млн доларів компанія закладає на проєктування й будівництво гірничозбагачувального комбінату та виготовлення концентрату, і 250-280 млн доларів — на завод зі сферонізації та виготовлення високоочищеного графіту. І коли йдеться про такі суми проєктного фінансування, — це історія про партнерство з потужними міжнародними фінансовими інституціями, фондами чи великими галузевими компаніями.
Також під час дискусії компанія BGV підняла питання пільгових тарифів на енергоносії, які на старті проєкту можуть стати хорошим фінансовим стимулом. «На електроенергію припадає орієнтовно 50% витрат під час виробництва сферинізованого графіту. Компанія BGV будує завод, який вироблятиме 19 000 тонн SPG на рік. За такої продуктивності він споживатиме 180,6 млн кВт на рік. Це приблизно еквівалентно кількості річного споживання електроенергії у невеликому місті. Тобто наша компанія має побудувати і забезпечити автономність енергетичної інфраструктури для умовного міста. А це значний часовий та грошовий ресурс, який бере на себе інвестор», — підсумував Сергій Войцеховський.
Довідково
21 жовтня Європейська Бізнес Асоціація провела спеціальну галузеву подію Mining Day, яка об’єднала ключових надрокористувачів, експертів галузі, представників державних органів та міжнародних партнерів. Інвестиційна Група BGV Group Management виступила партнером заходу і взяла участь у панельній дискусії «Фінансові стимули в надрокористуванні: можливості та виклики». Учасники заходу обговорили поточний стан та майбутнє галузі, зокрема найближчі зміни у надрокористуванні, впровадження штучного інтелекту, партнерство з ЄС та стратегічне значення, відведене надрам у плані перемоги України. У межах заходу були також представлені результати опитування «Надрокористування в умовах війни та перспективи розвитку». Серед опитаних надрокористувачів 78% вважають галузь інвестиційно привабливою, а 71% продовжують інвестиції в українські надра навіть під час війни.
*– В розділах Говорять асоціації , Говорять компанії , Надра інших деякі публікації/новини/прес-релізи компаній-надрокористувачів, сервісних компаній, асоціацій у сфері надрокористування та інших медіа можуть відтворюватися дослівно. В разі передруку редакція NADRA.INFO не здійснює додаткову перевірку викладеного, покладаючись на першоджерела.