Хто виробляє воду, назва якої співпадає з горілчаним брендом? (NV.Бізнес)
[Видання NV.Бізнес опублікувало цікавий матеріал Олександри Некращук Заморошилися. У продажу з’явився продукт, назва якого співпадає з відомим горілчаним брендом — хто його виробляє*. Передруковуємо з дозволу авторки і радимо до прочитання]
Навесні Global Spirits анонсував виробництво мінеральної води. Вона нарешті з’явилася у продажу. Але виробник формально не пов’язаний із групою компаній Євгена Черняка. Це співпраця, виклик або щось інше?
В продуктовому магазині столичного передмістя з’явилася мінеральна вода Мороша. У всієї лінійки акційна ціна, а за словами продавчині, постачальник той самий, що й в однойменної горілки.
Ще навесні появу цього продукту анонсував Михайло Єлгаєв, CEO напрямку безалкогольних напоїв Global Spirits. Це алкогольний холдинг, бенефіціаром якого є Євген Черняк. Компанія планувала випускати мінводу під чотирма брендами: Мороша, Tetri, Мальва та Alpina. За словами топ-менеджера, Черняк інвестував у підприємство в Тернопільській області, але в яке конкретно — не повідомлялось.
Читайте також: Вирішив конкурувати з Фіалою. Алкогольний магнат Черняк знижує градус і виводить Global Spirits одразу на два ринки
NV Бізнес дізнався, хто саме виробляє новий неалкогольний продукт для алкогольного магната.
Формальні зв’язки
На пляшці води Мороша вказано, що виробником води є ТОВ Спрінг Вотер з смт. Залізці Тернопільської області. Ця компанія має статутний капітал 1000 грн, а її керівником та засновником є Катерина Меланчина з Вінницької області. Дрібним шрифтом уточнюється, що це вода Залозецька під ТМ Мороша. Іншого юридичного зв’язку між виробником та Global Spirits немає.
Проте за тією самою адресою у Залізцях знаходиться ТОВ Грошик зі статутним капіталом 4 млн грн, власником та директором якого є Володимир Матяш.
У березні 2024 року ця компанія на аукціоні Прозорро.Продажі за 336 тис. грн купила спецдозвіл на видобуток артезіанської води у Залізцях. А у травні подало заявку на реєстрацію вже згаданої ТМ Залозецька. У вересні на сайтах з пошуку роботи від імені Грошика з’явилися вакансії з таким описом: «В мальовничому та найгарнішому містечку нашої рідної України, на просторах родовитої Тернопільщини, розпочато виробництво природної мінеральної води. Ми команда професіоналів з випуску продукції абсолютної якості».
На правах реклами
КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ
В свою чергу власником великої кількості торгових марок, в яких присутнє слово Мороша, є ТОВ Українська дистрибуційна компанія (змінило назву на ТОВ Санеко та ліквідовано у 2024 р.) та ГСХ Трейдмаркс Лімітед (Кіпр), які раніше у ЗМІ пов’язували з Global Spirits.
Законодавчих обмежень немає – в Україні можна випускати воду та горілку під одним брендом, каже cтарший партнер юридичної компанії Кравець та партнери Ростислав Кравець.
Слід Черняка
Володимир Матяш є досвідченим гравцем на ринку продуктового рітейлу. Зокрема, на галузевих конференціях він представляв торгові мережі Грошик, Економ та Drink Хата, які мають коріння у Запоріжжі.
І саме на цьому етапі виникає зв’язок з Євгеном Черняком.
Перелічені торгові мережі розвивало ТОВ Торговельна компанія Економ Плюс (Запоріжжя). Сьогодні його власницею є Юлія Астахова — дружина Черняка. А сам він був бенефіціаром компанії до початку 2022 року. Проте з невідомих причин вийшов з переліку засновників.
В пресслужбі Global Spirits підтвердили NV Бізнес, що пробний ліцензійний розлив води Мороша відбувається компанією Спрінг Вотер. «Наразі констатуємо, що вода Мороша не продається згідно із запланованими обсягами, більше замовлень не було. Про компанію Грошик нам нічого не відомо», — повідомили в компанії. Володимир Матяш не надав коментарі NV Бізнес.
В Global Spirits повідомили, що запуск розливу води під ТМ Тетрі опрацьовується грузинським партнером, з яким компанія працює вже тривалий час. Можливо, уточнюють в алкогольному холдингу, буде прийняте рішення про запуск під цією ТМ солодкого газованого напою по типу Тархуна та Живчика. З концепцією визначатиметься маркетингова агенція, яка займається стратегією по цій категорії. «Цей ринок нам цікавий, ідемо в напрямки, де можемо стати лідером», — зазначають в пресслужбі компанії.
Воду з преміального сегмента — Альпіна попередньо планується розливати в Запоріжжі або Одесі, зараз вивчають досвід конкурентів — VODA UA. «Наразі ми сфокусовані на Тетрі та Альпіна, тому ТМ Мальва в стані розробки», — повідомили в Global Spirits.
Холдингу Євгена Черняка буде непросто. Поріг входу досить високий, вимагає наявності дозволів на користування надрами, інвестицій в обладнання і виробництво, йдеться у відповідях компанії IDS Ukraine на запит NV Бізнес. Більш того, значних коштів і часу вимагає побудова бренду і дистрибуції. «Не дивлячись на це, за останні декілька років на ринку України зʼявилося досить багато нових гравців, які мають амбіції завоювати помітну частку ринку. Проте ніхто з них поки не зміг втілити успішну стратегію розвитку. — Кажуть в IDS Ukraine. — Більшість нових торгових марок обрали шлях копіювання Моршинської – у формі пляшки, в комунікації, в ковпачку і навіть назві». Проте така стратегія виявилась не життєздатною.
Чи зможе Євген Черняк закріпитися в новій для себе ніші? Перший досвід його компанії з виводом на ринок мінеральної води Мороша підтверджує, що потіснити лідерів цього сегменту — складно. Навіть з урахуванням значного досвіду роботи у рітейлі та можливостей для інвестицій.
*– В розділах Говорять асоціації , Говорять компанії , Надра інших деякі публікації/новини/прес-релізи компаній-надрокористувачів, сервісних компаній, асоціацій у сфері надрокористування та інших медіа можуть відтворюватися дослівно. В разі передруку редакція NADRA.INFO не здійснює додаткову перевірку викладеного, покладаючись на першоджерела.