Держгеонадра взяли участь у Raw Materials Week 2024

Держгеонадра взяли участь у Raw Materials Week 2024
Джерело зображення: Держгеонадра

Ключовий захід ЄС у секторі критичних сировинних ресурсів проходив у Брюсселі 9–13 грудня

У Державній службі геології та надр України повідомляють, що взяли участь у дев’ятому Тижні сировинних ресурсів, який зібрав понад 1200 представників бізнесу, органів влади та науковців з усього світу.

Захід організувала Європейська Комісія для просування ініціатив ЄС у сфері сировини. Учасники обговорили питання розвитку внутрішнього потенціалу вздовж ланцюгів створення вартості, фінансування та мінімізації ризиків проєктів, стимулювання досліджень та інновацій, а також посилення циркулярності для критичної сировини.

12 грудня в рамках заходу відбувся перший семінар з політичного діалогу Форуму «Партнерство заради безпеки в сировинній галузі» (MSP), де в центрі уваги були питання сприяння інвестиціям та створенню доданої вартості на місцевому рівні. Українську сторону на заході представив завідувач сектору організаційного забезпечення, взаємодії зі ЗМІ та міжнародного співробітництва Держгеонадр України Михайло Камаса. У рамках свого візиту до Брюсселя до роботи в семінарі Форуму MSP також долучився Заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка.

Україна має значний потенціал для забезпечення постачання критичних мінералів у ЄС: на території нашої країни наявні поклади 26 з 34 корисних копалин, які входять до переліку критичних для Союзу. Уряд України пропонує широкий спектр інвестиційних можливостей у гірничодобувній галузі для їх розробки.

Україна є стратегічним партнером Європейського Союзу в галузі критичних корисних копалин і розглядає співробітництво як важливий елемент забезпечення відбудови й подальшого економічного розвитку після закінчення війни. Важливим його напрямом є залучення приватного бізнесу та створення робочих механізмів забезпечення фінансування проєктів, які будуть визначені стратегічними для ЄС.

В Держгеонадрах нагадують, що українські підприємства долучилися до європейської ініціативи з визначення проєктів стратегічними в рамках європейського закону про критичну мінеральну сировину. Це дозволить отримати низку стимулів для видобутку критичних корисних копалин, їх переробки, переробки відходів та заміщення.

Перший перелік стратегічних проєктів буде опублікований у березні 2025 року.