Укрбурштин знову банкрутять
Серед кредиторів – екс-керівник і компанія з попередньої справи про банкрутство
Щодо дочірнього підприємства “Укрбурштин” Публічного акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Українські поліметали” відкрито провадження у справі про банкрутство. Про це свідчать дані Судової влади України (номер справи 910/18166/20).
Провадження було відкрито 9.12.2020 за заявою екс-керівника підприємства Ніколаєнка Павла Володимировича. Як можна припустити з судового рішення, сума грошових вимог пана Ніколаєнка до ДП “Укрбурштин” – 964 472,94 грн. В грудні 2020 – січні 2021 свої заяви про грошові вимоги до боржника подали ще низка кредиторів:
- ТОВ “БУДКЕПІТАЛ ГРУП”
- ТОВ “НЬЮЛАЙНС”
- ТОВ “ВІНС-КОНСАЛТ”
- ТОВ “ЛЕНД ГРУП КОМПАНІ”
- ТОВ “ГРІН ПРОФІ ГРУП”
- ТОВ “КИЇВСПЕЦЬСЕРВІС” (так, ми не помилилися – саме через “Ь” після “Ц”)
- ТОВ “СТ. АННА ГРУП”
- ТОВ “КА ТРЕЙД”
- ТОВ “Торговий дім “УКРБУРШТИН”
- Чаус Денис Олександрович
- Бельченко Олександр Миколайович
- Аблєсімов Андрій Олександрович
- Гарюта Сергій Миколайович
- Головне управління ДПС у м.Києві
- ТОВ “АБСОЛЮТ ТМ”
- ТОВ “УМБ ФІНАНС”
Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Козаренка Євгенія Валерійовича.
В телефонному коментарі NADRA.info пан Козаренко відмовився оприлюднити суму всіх вимог, попередньо заявлених кредиторами ДП “Укрбурштин”, пояснивши відмову вимогами Кодексу України з процедур банкрутства. Він також заявив, що остаточну суму кредиторських вимог встановить суд. При цьому додав, що не проти “надати контактні дані кредиторів, згідно їх заяв і для отримання зацікавленими особами інформації безпосередньо у її власників”. І також порадив звернутися по інформацію до керівника ДП “Укрбурштин” Вадима Войцешука.
Вадим Войцешук також відмовився назвати суму заявлених грошових вимог кредиторів: “Я не маю наміру визнавати їх. Є старі борги, від яких нікуди не дінешся. А є борги абсолютно незрозумілі, і всі ці речі ми будемо намагатися спростувати. А поки суд не проведе засідання, я не можу нічого коментувати, щоб не підігрівати справу”.
Відкрите провадження – вже друга справа про банкрутство ДП “Укрбурштин”.
Перша тривала 12 років і була закрита в жовтні 2015 Господарським судом Рівненської області. Справу було закрито після того, як у серпні 2015 стало відомо, що кредитори і керуюча санацією спробували передати контроль над ДП “Укрбурштин” лондонській компанії. Українські приватні компанії-кредитори (т. зв. первинні кредитори – ТОВ “ІК “Грейн-Сервіс”, ТОВ “ГАЗ – Волинь”, ТОВ “УМБ Фінанс”, ТОВ “Ю.К.”) уклали з Thamesvest LTD угоди цесії, якими поступилися своїми правами вимоги щодо боргу ДП “Укрбурштин” на загальну суму 4 млн 152 тис. грн. Усі угоди цесії було укладено в один день – 15 липня 2015 року. Компанія Thamesvest LTD була зареєстрована у Лондоні 7 липня цього року. Її власниками були три офшорні компанії, а уставний капітал – 4 фунти стерлінгів.
В листопаді 2015 р. Рівненський апеляційний господарський суд підтвердив законність рішення суду першої інстанції. Після припинення справи, ДАК “Українські поліметали” здійснили повний розрахунок з кредиторами. Як писало видання “Банкрутство та ліквідація в Україні”, для розрахунку довелося застосувати передбачений Законом механізм нотаріального депозиту. Але, незважаючи на повне задоволення зареєстрованих вимог, кредитори оскаржили рішення про припинення справи.
Остаточну крапку у першій справі про банкрутство Укрбурштину поставив Вищий господарський суд України 19.01.2016: 5 скарг від кредиторів і арбітражної керуючої залишилися без задоволення.
“Практики, яка б дала можливість нашим опонентам оскаржити рішення Вищого господарчого суду у Верховному суді, зараз немає. Тобто, по суті, це остаточне рішення по цій справі”, – коментував рішення суду старший партнер Ario Law Firm, адвокат Юліан Хорунжий в січні 2016 р.
Подробиці нової справи про банкрутство ДП “Укрбурштин” за заявою Павла Ніколаєнка ми спробуємо з’ясувати і розказати після попереднього засідання Господарського суду м.Київ, яке призначене на середу, 24.02.2021 на 11:20.
Довідка: ДП “Укрбурштин” володіє єдиним дійсним спецдозволом на користування надрами №4553 на геологічне вивчення надр, в тому числі дослідно-промислову розробку ділянки “Олексіївка” (Рівненська обл., понад 2000 га).
Читайте також: Ціна зірваної рекультивації. Як ДП “Бурштин України” заганяли в борги
Підписуйтеся на наші сторінки в соціальних мережах, а також на телеграм-канал за посиланнями:
https://www.facebook.com/ukrnadra.info/
https://www.facebook.com/ukrquarries/
https://www.facebook.com/groups/258017951909456/
https://www.facebook.com/groups/252417972738430/
https://www.instagram.com/ukrainianquarries/
https://www.instagram.com/nadra.info/
Фото асоціативне, автор Дмитро Леонтіюк