Надзвичайна подія із витоком природного газу на Львівщині: що сталося?

Надзвичайна подія із витоком природного газу на Львівщині: що сталося?
Джерело фото: https://zaxid.net

Видання ZAXID.NET повідомляє, що в селі Розвадів, неподалік міста Миколаїв на Львівщині, сталася надзвичайна ситуація через розвідувальне буріння газової свердловини, яке проводить бурова компанія «Горизонти». Вночі у селі з-під землі хаотично почали вибиватися гейзери води та газу. У результаті пошкоджені кілька будинків, а також сільські городи та криниці. Людей довелося виселяти з помешкань.

«У нас проводяться геолого-розвідувальні роботи. Сталося так, що дуже швидко пішов газ з-під землі у «підшкірну» ґрунтову воду. Усе почало виходити на поверхню, утворилися гейзери – у когось на городі, в когось коло хати, коло стайні. Близько опівночі почала бити вода з грязюкою та газом», – розповів ZAXID.NET голова Розвадівської громади Роман Сидор.

З його слів, о 2:00 бурова компанія «Горизонти», яка проводить роботи на відстані близько 1,5 км від села (на іншому березі Дністра) вимкнула бурову установку, ситуацію вдалося стабілізувати. У результаті постраждали три будинки, які підмило водою, а також городи та криниці. Вночі люди з цих будинків були виселені.

Мешканець громади Роман Федькович розповів, що вночі люди почули вибухи-хлопки. «Спершу вода з газом почала пробиватися на поверхню вздовж берега Дністра, а потім під одною хатою, під другою, третьою. Є кілька глибокий вирв, в яких ще бурлить газ, виходить на поверхню вода з болотом. Наслідки не ліквідовані. Компанія пояснила, що вони проводять роботи з ліквідації на буровій, поки там це все не ліквідують, не можуть проводити роботи з ліквідації наслідків у селі», – розповів Роман Федькович.

З його слів, грязюка з-під землі розлилася на досить велику територію у селі. Мешканці наразі залишаються без світла і газу.

У Львівській ОВА також підтвердили ZAXID.NET, що через надзвичайну ситуацію у Розвадові засідала місцева комісія ТЕБ і НС. Окрім того, на місце події вирушили представники екстрених служб та профільних департаментів ЛОВА. За інформацією голови ЛОВА, у результаті надзвичайної ситуації, пов’язаної з витоком природного газу, з будинків відселені 29 мешканців, зокрема, дев’ять дітей.

За даними YouControl, бурова компанія «Горизонти», яка проводить роботи біля Розвадова, належить Зіновію Козицькому, батькові голови Львівської ОВА Максима Козицького.

У Львівській обласній військовій адміністрації заявили про витік природного газу на території шести домогосподарств і повідомили про відселення 29 осіб, зокрема 9 дітей.

«В одному житловому будинку газ виходив з-під фундаменту. Газопостачання до села тимчасово припинили. 29 осіб, зокрема 9 дітей, відселили до родичів. У селі уже відбулося засідання місцевої комісії ТЕБ та НС. Причину витоку газу встановлюють. Зараз фахівці обстежують кожен об’єкт, який перебуває в радіусі витоку, підраховують збитки та наслідки події. На місце виїхали представники департаменту з питань цивільного захисту населення ЛОВА, департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства ЛОВА, департаменту екології та природних ресурсів ЛОВА, а також фахівці ГУ ДСНС у Львівській області», – йдеться в повідомленні.  За словами очільника Львівщини Максима Козицького, профільні спеціалісти спостерігають за розвитком подій та роблять необхідні розвідки. Повертатися до домівок людям, господарства яких постраждали, рекомендують лише після дозволу фахівців. 

У Львівській ОВА заявляють, що тримають ситуацію на контролі, і більше інформації нададуть згодом.

Про звʼязок між надзвичайною подією і розвідувальним бурінням компанії «Горизонти» Львівська ОВА наразі не повідомляє.

NADRA.INFO звернулися із проханням про оперативний коментар та пояснення причин надзвичайної події до компанії «Горизонти» і групи «Західнадрасервіс».