GMK Center: Покровський ГЗК відвантажує весь вироблений концентрат на НЗФ

GMK Center: Покровський ГЗК відвантажує весь вироблений концентрат на НЗФ
В карʼєрі Покровського ГЗК

Протягом періоду простою і до квітня 2023-го об’єми реалізації концентрату підприємства знизились у шість разів

Покровський гірничо-збагачувальний комбінат (Покровський ГЗК) наразі реалізовує готову продукцію (марганцево-рудний концентрат) тільки на Нікопольський завод феросплавів (НЗФ), оскільки Запорізький завод феросплавів (ЗЗФ) практично зупинений. Про це повідомляє GMK Center із посиланням на голову правління Покровського ГЗК Сергія Шуваєва.

За словами Сергія Шуваєва, НЗФ потребує продукції виключно II сорту, тому працює в основному Північний кар’єр Покровського ГЗК – саме цей підрозділ видобуває потрібну сировину, яка після збагачення реалізується партнерам у вигляді концентрату.

Покровський ГЗК був вимушений зупинити потужності з 1 грудня 2022 року через дефіцит електроенергії в енергосистемі України. Раніше, із 1 жовтня минулого року, вимушено зупинилися Чкаловська та Олександрівська збагачувальні фабрики, а також Богданівська аглофабрика.

В карʼєрі Покровського ГЗК. Джерело: https://pokrovgzk.com.ua/

Причиною рішення про зупинку потужностей став не лише дефіцит електроенергії. За словами Сергія Шуваєва, протягом місяців простою і до квітня поточного року об’єми реалізації концентрату знизились у 6 разів, у першу чергу через значне зменшення попиту на феросплави. З квітня 2023-го ситуація покращилась – відвантаження концентрату, який випускає Чкаловська збагачувальна фабрика, у зазначений місяць збільшилось з 20 до 45 тис. т.

«Незважаючи на всю складність ситуації, комбінат продовжує платити податки, сплачувати за електроенергію, забезпечувати працівників спецодягом і засобами індивідуального захисту, платити середній заробіток нашим колегам, які стали до лав ЗСУ, і виплачувати заробітну плату всьому персоналу», – резюмував голова правління комбінату.

Покровський ГЗК − найбільший в Україні виробник марганцевої руди. Основні споживачі продукції – підприємства сталеливарної та феросплавної галузей металургійної промисловості.

Видання нагадує, що Покровський ГЗК завершив перше півріччя 2022 року зі збитком у розмірі 37,4 млн грн проти з 55,98 млн грн прибутку в аналогічному періоді минулого року. Чистий дохід підприємства за цей період скоротився на 45,3% в порівнянні із січнем-червнем 2021 року – до 828,05 млн грн.

NADRA.INFO писали, що в березні 2023 р. Державна служба геології та надр України анулювала спецдозвіл №5125, наданий ТОВ «Будівельник-2007» з метою видобування руд марганцю Велико-Токмацького родовища, розташованого у Запорізькій області.