Зміни до Загальнодержавної програми розвитку МСБ пройшли перше читання
Поправки і пропозиції до другого читання приймаються 5-18 червня
4 червня 2024 року Верховною Радою України за результатами розгляду у першому читанні прийнято за основу законопроект про внесення змін до Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази (МСБ – Ред.) України на період до 2030 року (реєстр. № 6227), поданий Кабінетом Міністрів України. Повідомляють у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Законопроект розглядали за скороченою процедурою (джерело):
Метою прийняття законопроекту визначено актуалізацію Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року, затвердженої Законом України від 21.04.2011 № 3268-VI, на виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України, введених в дію указами Президента України Володимира Зеленського від 02.12.2019 №874 та від 23.07.2021 №306 (останнє рішення РНБО також передбачало анулювання і зупинення дії спецдозволів без рішення суду – Ред.).
Досягнення мети Програми передбачається за рахунок концентрації зусиль в умовах обмежених фінансових ресурсів, на удосконаленні структури запасів та перспективних ресурсів корисних копалин стратегічного значення, а також активізації геологічного вивчення надр із застосуванням сучасних пошуково-розвідувальних та інформаційних технологій.
Прийняття Закону є одним із індикаторів виконання Україною програми Ukraine Facility, пакета допомоги ЄС на 50 млрд євро для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України.
Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування (Голова Комітету – народний депутат Олег Бондаренко – Ред.) доручено доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.
Відповідно до Регламенту Верховної Ради України період збору поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи триватиме з 5 по 18 червня 2024 року.