Офіційно: Е-сервіс державної реєстрації РДГВН розпочав роботу в тестовому режимі

Офіційно: Е-сервіс державної реєстрації РДГВН розпочав роботу в тестовому режимі
Джерело: https://www.geo.gov.ua/

Надрокористувачі мають можливість протестувати відповідний функціонал сервісу в електронному кабінеті та надати свої зауваження

До уваги надрокористувачів і суб’єктів господарської діяльності, Державна служба геології та надр України інформує, що протягом 24 червня – 8 липня 2024 року відбуватиметься тестування електронного сервісу державної реєстрації робіт і досліджень, пов’язаних з геологічним вивченням надр (РДГВН), що має на меті відпрацювання алгоритмів обробки поданих документів у електронній формі.

Будь-який суб’єкт може долучитись до випробувань і надавати свої зауваження, щоб зробити сервіс кращим. Після проведення тестування й усунення зауважень система буде введена в промислову експлуатацію, про що буде повідомлено додатково.

Сервіс створений з метою автоматичного формування проєкту форми № 3-ГР відповідно до даних наявних у Держгеонадрах і введених надрокористувачем самостійно. Наявність інформації у вигляді цифрового документу дозволить пришвидшити опрацювання заяви та знизить вірогідність відмови у реєстрації через технічні помилки, що допускають заявники при формуванні проєкту форми вручну. Також ГІС-застосунок сервісу покликаний попередити заявника про можливий перетин запропонованого ним об’єкта на розширення меж з існуючим родовищем Державного фонду надр, іншими заявами та вже зареєстрованими формами, що є підставою для відмови в реєстрації РДГВН (повний функціонал ГІС буде доступний після завершення воєнного стану).

«Ознакою сервісної установи є використання зручних та сучасних методів роботи, які на інституційному рівні мають назавжди нівелювати суб‘єктивізм і вибірковість у прийнятті рішень. Ми працюємо над створенням усіх необхідних сервісів для роботи надрокористувача в електронному кабінеті, аби співпраця стала зручнішою, прозорішою та оптимізованою, – коментує Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Функціонал е-сервісу передбачає використання ГІС-системи, за допомогою якої можна буде перевірити онлайн контур поданої заяви на наявність перетинів з дійсними спеціальними дозволами, іншими заявами РДВГН, об’єктами природно-заповідного фонду та водними об’єктами».

Роботи і дослідження, у тому числі які проводяться за рахунок коштів державного бюджету, пов’язані з геологічним вивченням надр, підлягають обов’язковій державній реєстрації та обліку з метою узагальнення і максимально ефективного використання результатів вивчення надр, а також запобігання дублюванню зазначених робіт.

Інформація про реєстрацію та облік робіт і досліджень, пов’язаних з геологічним вивченням надр, відображається на Державному геологічному веб-порталі. РДВГН обов’язково реєструються до початку їх проведення і підлягають перереєстрації, якщо сталися зміни даних, за якими вони початково зареєстровані.

Державна реєстрація робіт з геологічного вивчення надр – це офіційне свідчення про доцільність здійснення певних видів і обсягів робіт, які спрямовані на збільшення повноти геологічної, гідрогеологічної, інженерно-геологічної, геофізичної, еколого-геологічної та геохімічної вивченості надр.

Держгеонадра запрошують скористатися можливістю заповнення тестової версії реєстрації робіт з геологічного вивчення надр за формою № 3-ГР. За наявності пропозицій та зауважень звертайтеся на електронну адресу Державної служби геології та надр України: [email protected], або до фахівців ДНВП «Геоінформ України»: [email protected]; (044) 456 6061.

В Держгеонадрах нагадують, що з 1 березня 2024 року річне звітування за формою 7-ГР здійснюється виключно в електронному вигляді. Заповнення форми передбачає внесення помісячно даних про використання підземних вод і за потреби додавати скан-копії їх лабораторних хімічних аналізів, а також узгоджувати обсяги видобутку в формі 7-ГР з формою 2-ТП водгосп в частині помісячного видобутку.