Інтерфакс-Україна: Black Iron розпочала отримання дозволів на видобуток

Інтерфакс-Україна: Black Iron розпочала отримання дозволів на видобуток
Зображення асоціативне

Канадська гірничорудна компанія Black Iron Inc. з активами в Україні розпочала активний процес отримання дозволів на видобуток залізної руди в межах реалізації нового Шиманівського залізорудного проєкту в Кривому Розі. Відповідно до матеріалів, наявних у розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна”*, дочірня компанія ТОВ “Шиманівське Стіл” подала заявку на отримання дозволу на видобуток залізної руди відкритим способом у північній частині кар’єра Шиманівського родовища.

[Як уточнює NADRA.INFO із посиланням на дані Державної служби геології та надр України, 13.12.2024 сплив термін дії спеціального дозволу № 4537, наданого ТОВ “Шиманівське Стіл” у 2007 р. на видобування руд заліза. Згідно зі ст. 15 Кодексу України про надра, спеціальні дозволи, строк дії яких закінчився у період дії воєнного стану, та строки виконання робіт на ділянці надр, встановлені відповідними угодами про умови користування надрами, на період дії воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування вважаються продовженими автоматично без прийняття відповідного рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Станом на 12:00 понеділка, 16.12.2024 на офіційному веб-сайті Держгеонадр в розділі Інформація про заяви на отримання спеціальних дозволів на користування надрами дані про заявку компанії Шимановське Стіл були відсутні].

За даними Інтерфакс-Україна, планується, що сумарний обсяг розкривних руд становитиме 5,13 млн куб. м, зокрема 1,31 млн куб. м руди, а кар’єр становитиме 660 м на 390 м і на 80 м у глибину. Також передбачається, що протягом цілорічної роботи вироблятиметься 4,5 млн тонн руди на рік.

Як повідомлялося, Black Iron Inc. продовжує просування Шиманівського залізорудного проєкту, визначивши для себе пріоритетний напрям у вигляді укладення інвестиційної угоди з урядом країни. Основним питанням залишається отримання в користування земельної ділянки, що перебуває у віданні Міністерства оборони. Обговорення з відомством привели до угоди про попередню суму коштів, яку Black Iron повинна буде виплатити як компенсацію за отримання цієї ділянки землі у своє користування.

Компанія також заявила про розгляд нових потенційних проєктів.

Black Iron у жовтні 2010 року придбала у інвестгрупи EastOne українського бізнесмена Віктора Пінчука кіпрську “дочку” Geo-Alliance Ore East Limited разом із ліцензіями за $13 млн, потім перейменувавши її в BKI Cyprus. Основні активи – 99% у ТОВ “Шиманівське Стіл” і “Зеленівське Стіл” (обидва – Дніпро).

У липні 2013 року після низки проблем з реалізацією проєкту Black Iron Inc. повідомила про угоду з найбільшою українською гірничо-металургійною групою “Метінвест” щодо розвитку своїх залізорудних активів. Metinvest B.V. заплатила Black Iron Inc. $20 млн і придбала 49% у BKI Cyprus. Однак пізніше “Метінвест” вийшов із проєкту.

Шимановське залізорудне родовище оточене п’ятьма іншими активними видобувними підприємствами, зокрема залізорудним комплексом ArcelorMittal. Наявна інфраструктура, включно з доступом до електроенергії, залізничних і портових об’єктів, на думку Black Iron, дасть змогу швидко реалізувати проєкт до стадії виробництва.

Згідно з презентацією від травня 2021 року, очікувані капітальні інвестиції в запуск першого етапу оцінюють у $452 млн, другого – $364 млн. У межах проєкту передбачалося будівництво фабрики з випуску залізорудної сировини преміум класу із вмістом заліза понад 68% потужністю 4 млн тонн на рік на першому етапі та 8 млн тонн на рік – на другому.

ТОВ “Шиманівське Стіл” зареєстровано в червні 2007 року.

У власності Black Iron (Кіпр) перебуває 100%-ва частка “Шиманівське Стіл”.

Статутний капітал – 193 млн 677,830 тис. грн.

 

* – В розділах  Говорять асоціації , Говорять компанії , Надра інших деякі публікації/новини/прес-релізи компаній-надрокористувачів, сервісних компаній, асоціацій у сфері надрокористування та інших медіа можуть відтворюватися дослівно. В разі передруку редакція NADRA.INFO не здійснює додаткову перевірку викладеного, покладаючись на першоджерела.