Заборону відчужувати дозволи Коростенського карʼєру і МКДЗ збережено
У вівторок, 17.12.2024 Північний апеляційний господарський суд (ПАГС) залишив без задоволення скаргу Державної служби геології та надр України на рішення Господарського суду міста Києва від 30.10.2024. Це рішення, нагадаємо, забороняло Держгеонадрам погоджувати відчуження, а саме вносити відповідні зміни до спеціального дозволу № 634, наданого АТ «Коростенський карʼєр» для видобування гранітів родовища Коростенське (Стремигородське) в Житомирській обл.. Повідомляє NADRA.INFO із зали суду.
В сьогоднішньому засіданні також мала розглядатися апеляційна скарга Коростенського карʼєру, але до суду надійшло клопотання директора компанії про її відкликання.
Представник Офісу Генерального прокурора звернув увагу суду, що спеціальний дозвіл № 634, яким після повторного відчуження володіє вже ТОВ «Коростенська видобувна компанія», в листопаді було арештовано в кримінальному провадженні (ухвала від 26.11.2024).
Крім цього (абзац додано о 13:07), в іншій справі 17.12.2024 ПАГС залишив без задоволення апеляційні скарги Держгеонадр і АТ «Малинський каменедробильний завод» (МКДЗ), які просили скасувати забезпечення позову – заборону вносити зміни до спецдозволу МКДЗ № 766 на Пинязевицьке родовище граніту.
Нагадаємо, за порушення згаданої судової заборони, накладеної Госпсудом міста Києва 30.10.2024, вже колишнього т.в.о. Голови ДГН Сергія Дехтяренка і начальника Відділу використання надр та забезпечення виконання процедур надання спеціальних дозволів Ольгу Яковлєву – оштрафували та постановили окрему ухвалу на адресу Кабінету Міністрів України та Офісу Генерального прокурора щодо оцінки дій посадовців Держгеонадр.
АТ «Коростенський карʼєр» входив до групи UNIGRAN Ігоря Наумця (під санкціями РНБО з 2023 р.). Після виведення спецдозволу компанії з-під обмежень Радбезу, право користування надрами було відчужено спочатку на користь ТОВ «Новел Пром» Марка Трабулсі, а згодом – вже під час дії судової заборони – на користь ТОВ «Коростенська видобувна компанія» засновника Alumeta Group, власника Броварського алюмінієвого заводу Сергія Шапрана. Аналогічно були розблоковані і змінили власників спецдозволи інших компаній групи UNIGRAN – АТ «Малинський каменедробильний завод» (спецдозвіл № 766) і ПрАТ «Пинязевицький карʼєр» (№ 1601, № 6136) – перейшли спершу до ТОВ «Новел Пром», а потім до ТОВ «Малинська видобувна компанія» Сергія Шапрана. Ці спецдозволи також було арештовано 26.11.2024 (ухвала).
Продаж спецдозволів оскаржує кіпрська компанія E.S.Mining Company Limited (під санкціями РНБО з травня 2023 р.).
Відчуження прав користування надрами відбулися під час дії санкції РНБО «блокування активів», застосованої до кінцевих бенефіціарних власників компаній-надрокористувачів (Ігоря Наумця та Елени Калпи).
Спеціальний дозвіл на користування надрами є активом, який може бути відчужений на вторинному ринку (з 28.03.2023 р.).
На правах реклами
КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ