Данія та Україна налагоджують співпрацю в сфері підземних вод
Іноземні партнери діляться досвідом у запровадженні сучасних систем управління водними ресурсами
Голова Державної служби геології та надр України провів робочу зустріч із данською делегацією у складі представників Агентства з охорони навколишнього середовища Данії та Посольства Королівства Данія в Україні. В зустрічі також взяв участь в.о. генерального директора Української геологічної компанії Ігор Шевердін.
«Ми вдячні данському народу за всебічну допомогу в протистоянні викликам війни і за готовність працювати над відновленням України після перемоги, – відзначив Голова Держгеонадр Олег Гоцинець. – Партнери з Данії готові ділитися досвідом і в запровадженні сучасних систем управління водними ресурсами. Ми цінуємо підтримку партнерів. Їх експертиза є вагомою на шляху до збільшення використання підземних вод для забезпечення населення чистою питною водою».
Читайте: Виробника води оштрафували на 17 мільйонів
Голова Держгеонадр поінформував данських колег про наявну систему моніторингу підземних водних ресурсів, складові Державного водного кадастру України, відзначивши проблемні питання в контексті здійснення моніторингу підземних вод в умовах війни.
Представник данської делегації – Радник з питань води та довкілля Посольства Королівства Данія в Україні пані Камілла Крістенсен Рай зазначила, що її країна має значний досвід у запровадженні сучасних систем управління водними ресурсами та, зокрема, підземними водами, які становлять значну частину в питному водопостачанні Королівства та готова активно надавати сприяння Україні щодо запровадження сучасних підходів в цій царині.
Читайте: Які спецдозволи на надра можна купити 16 січня
За підсумками зустрічі сторони домовились виокремити перелік напрямів для започаткування практичної співпраці. Серед них, зокрема, питання продовження адаптації національного законодавства до aquis communitaire, обмін досвідом щодо запровадження сучасного програмного забезпечення для аналізу даних, мапування, питання технічної допомоги щодо аудиту моніторингових свердловин, сертифікації моніторингової лабораторії. Продовжити діалог погодилися під час наступного візиту в Україну представників Агентства з охорони навколишнього середовища Данії, що запланований на лютий 2025 року.
На правах реклами
КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ
Нагадаємо, Держгеонадра оцифровують зони санітарної охорони підземних джерел водопостачання.