BGV протестувала власний анодний матеріал для літій-іонної батареї

BGV Group Management Геннадія Буткевича повідомляє, що в межах пілотного графітового проєкту BGV Graphite здійснено тестування дослідницького зразка анодного матеріалу для літій-іонної батареї. Результат тестування електрохімічних показників знаходиться на найвищому рівні світових стандартів. Основою для анода став сферичний графіт, отриманий зі збагаченого концентрату Балахівського родовища на Кіровоградщині. Сферизація графіту проводилась у жовтні 2024 року на потужностях німецької компанії NETZSCH.
Зразок анодного матеріалу виготовили на базі кафедри хімічних технологій та ресурсозбереження Київського національного університету технологій та дизайну. Це стандартна літієва монетна батарейка діаметром 20 мм і товщиною 1,6 мм. Вона використовується в лабораторних умовах для тестування нових матеріалів анодів і катодів у літій-іонних акумуляторах. Такі комірки дозволяють дослідникам оцінювати електрохімічні властивості матеріалів перед масштабним виробництвом.
«Ми послідовно йдемо шляхом формування повного ланцюга створення літій-іонних батарей в Україні — від добування сировини до виготовлення елементів живлення. Поточне лабораторне тестування — важливий технологічний етап. Наступним кроком стане розробка повноцінного двоелектродного прототипу акумулятора. Ми плануємо, що його буде виготовлено вже восени 2025 року на основі графіту, видобутого компанією BGV», — відзначає Віктор Танай, керівник проєкту BGV Graphite.
В січні повідомлялося, що BGV успішно виконала попереднє техніко-економічне обґрунтування (PFS) та пілотні технологічні випробування для кінцевої продукції графітового проекту на Балахівському родовищі, і з кінця 2024 року в партнерстві з Metso (Фінлядія) приступила до базового інжинірингу для будівництва збагачувальної фабрики. Також повідомлялося про виконання проєктувальних робіт із будівництва гірничо-збагачувального комплексу. Будівельні роботи, як очікується, розпочнуться у першому кварталі 2026 р..
Нагадаємо, Балахівським родовищем графіту користується ТОВ «Розвиток Побужжя». Нещодавно Держгеонадра погодили розширення цього родовища. Інша компанія з групи BGV – ТОВ «Українська постачальна група» – контролює Зарічну ділянку Заваллівського родовища графіту в Одеській обл.. Ділянка знаходиться неподалік Заваллівського графітового комбінату.