Володимир Загородній: Нові бурові верстати і дробарки від Sandvik – створені під найвибагливіші українські карʼєри

Володимир Загородній: Нові бурові верстати і дробарки від Sandvik – створені під найвибагливіші українські карʼєри
Джерело фото: https://www.youtube.com/watch?v=GPWr5kh1ZLE

Компанії та ринки

Компанія Роксервіс – перевірений роками постачальник в Україні техніки та обладнання Sandvik (HQ – Стокгольм, Швеція, ЄС). Її засновник Володимир Загородній (на фото) поділився з читачами NADRA.INFO враженнями від цьогорічної виставки bauma і розповів про новинки, представлені Sandvik у Мюнхені та цікаві для українського ринку.

NADRA.INFO: Для тих, хто ніколи не був на bauma – що це за виставка, чому на неї варто їхати, і якщо варто – коли наступна?

Володимир Загородній: Bauma – світовий виставковий ТОП! Це одна з найбільших глобальних виставок будівельного обладнання та гірничих машин. Вона відбувається кожного третього року на базі Мюнхенського виставкового комплексу (тобто, наступна bauma – в 2028 р.).

bauma-2025 з висоти пташиного лету. Джерело фото: https://www.facebook.com/baumaOfficial

В зв’язку з моєю діяльністю мені пощастило відвідати і попередні виставки bauma (вперше я був на цій виставці в 2004-му!).

Якщо ви бажаєте «помацати» новинки будівельного та гірничого обладнання, почути про нові технологічні рішення в цих галузях та задати питання/поспілкуватися з виробниками зі всього світу, то це правильне місце, щоб його відвідати. Враження – гарантовані!

Важливо, що цьогорічна виставка відбувається в умовах, коли Україна особливо гостро потребує високоефективної техніки – як для амбітних видобувних та металургійних проектів, так і для відновлення, основою якого є виробництво якісних будівельних матеріалів з низькою собівартістю.

Які Ваші враження від цьогорічної bauma? Багато було відвідувачів?

Це був цілий тиждень масштабного шоу! І з погодою нам пощастило – дні були трохи прохолодні, але переважно сонячні.

Свою продукцію на цьогорічній bauma представляли біля 3600 компаній з 57 країн. Відвідали виставку – близько 600 000 людей з понад 200 країн та регіонів.

Понад 3,5 тис. експонентів, сотні тисяч відвідувачів… – як Ви оцінюєте рівень організації, внутрішньої виставкової логістики, розташування/проживання відвідувачів? Які поради можете дати тим, хто захоче відвідати наступну bauma?

З точки зору організації виставки, інформативності, онлайн-сервісів, побутових зручностей та традиційної мюнхенської кухні, щоб перекусити – все на висоті. Беріть тільки до уваги, що квитки – лише на один вхід. Якщо ви вийшли з виставки з якихось потреб, то ви вже не зможете повернутися. Будьте уважні, так було цього разу, не виключено, що на наступну виставку це правило збережуть.

Джерело зображення: https://www.facebook.com/SandvikMining/

Також зважте, що через таку велику кількість учасників та відвідувачів, логістика ускладнюється, і ви більше часу, ніж раніше, будете витрачати на те, щоб дістатися виставкового комплексу, та й ціни на проживання на час виставки злітають в 3-5 разів. Тож бронюйте готелі заздалегідь – інакше будете жити за 100-150 кілометрів від Мюнхена.

До речі, в суботу і неділю ви побачите багато дорослих із дітлахами, які родинами відвідують виставку, де малечі дозволяється посидіти у всіх різноманітних машинах. Це вже така німецька традиція.

Кого з України зустріли на виставці?

Ми заздалегідь анонсували участь Sandvik у bauma-2025, і запрошували наших українських партнерів завітати на виставку і на майданчик Sandvik. Відтак були раді зустріти на bauma представників ключових, найпотужніших українських видобувачів корисних копалин будівельної групи і виробників та постачальників будівельних матеріалів.

Ця виставка – краще місце для кожного, хто прагне ще більшої ефективності для свого видобувного і переробного бізнесу, адже в одному місці можна ознайомитися з найкращими галузевими здобутками.

Приємно зауважити, що не лише партнери і друзі, але й конкуренти Роксервісу цікавилися новинками на стенді Sandvik.

Коли Ви анонсували участь Sandvik у bauma, увагу привернули слова президента Sandvik Mining and Rock Solutions Матса Ерікссона: «Ми раді повернутися на провідну світову виставку у сфері будівництва та гірничої справи, щоб вперше з 2013 року продемонструвати наші інновації на Bauma». Чому Sandvik з 2013 року не брав участь у виставці, і чому вирішив взяти цього разу?

На першу частину Вашого запитання кращу відповідь дадуть у Sandvik headquaters в Стокгольмі.

А чому виробник повернувся на виставку – відповідь проста: подивіться на кількість нових бізнес-орієнтованих (і при цьому екологічно-ефективних) рішень, які Sandvik привіз на bauma, і все стане зрозумілим! Залишаючись вірними своїм традиціям у Sandvik підняли на новий рівень надійність, ефективність та енергоощадність.

Розкажіть про найцікавіше для українського ринку, що привозив на bauma Sandvik?

Компанія показала наживо три бурових верстати: Ranger DX810i, Pantera DP1510i та прототип електричної бурової машини Commando DC310іE.

Джерело зображення: Sandvik

Також представила новий буровий інструмент з інноваційною параболічною різьбою для буріння з гідроперфоратором –  СТ55 і СТ67, нову серію пневмоударників і коронок Malleo™ RH570.

Джерело зображення: Sandvik

З обладнання для переробки гірських порід була представлена конусна дробарка 800-ї серії – СН830і з провідною системою автоматизації ACS та системою збору та аналізу даних SAM.

Також відвідувачі могли ознайомитись з діючим макетом гуркоту (грохоту), обладнаного сенсорами дистанційного моніторингу. Нагадаю, Sandvik володіє широким модельним рядом вібраційних гуркотів для будівельної, гірничої та металургійної галузі. Найбільший грохот, який був збудований компанію, мав розміри  5,4х10,7 м і важив 120,6 т. Нещодавно ми поставили схожий (звичайно, не такий величезний – але такий же ефективний) гуркіт, на виробництво коксу українській компанії Южкокс:

Цей гуркіт Sandvik компанія ТОВ «Роксервіс» поставила , інсталювала і ввела в експлуатацію для ПрАТ «Южкокс» в 2024 р., більше читайте за посиланням

Окрім цього, Sandvik привіз на bauma останні розробки в галузі хімічних і цементаційних матеріалів, анкерних болтів, геотехнічних систем. Також представили нову навісну бурову установку для пальових фундаментів або випереджаючого парасолькового кріплення, яка поєднує інноваційне обладнання для встановлення з найкращими рішеннями у сфері стабілізації ґрунтів.

Спеціально для допитливих і вимогливих українських покупців ми підготували відео-огляд bauma-стенду і нових пропозицій Sandvik, радимо вашим читачам подивитися і залишити враження в коментарях.

Відео обовʼязково переглянемо, а тим часом, є питання: Ranger, Pantera і Commando – добре і давно відомі в Україні бренди з лінійки Sandvik; в чому переваги нових версій, представлених на bauma?

Вся лінійка бурових верстатів Sandvik постійно еволюціонує, чим можуть похвалитися не всі інші виробники.

Ranger DXi – став більшим і потужнішим, і зберігає свою поворотну конструкцію. Тепер він, із новим буровим інструментом, може бурити свердловини діаметром 115 або навіть 127 міліметрів, де завжди домінували «Пантери» (або навіть до 140 мм, якщо говорити про Ranger DX910i).

На фото – Ranger DXi 3. Джерело зображення: Sandvik

Наскільки важливою перевагою є поворотна конструкція лінійки DXi?

Вона дозволяє бурити більше свердловин з однієї стоянки (4-5, а це дає більшу ефективність і дозволяє виконувати багато операцій з одного місця, не витрачаючи час і пальне не переїзди.

Яка максимальна глибина буріння?

Для DX910i – близько 34 метрів, які можливо досягти за допомогою інструментів T51 і CТ55 (з гідроперфоратором 30 кВт та оновленою касетою установка може бурити найбільшим інструментом СТ67 свердловини глибиною до 24,5 метрів, що в більшості випадків більш ніж достатньо для потреб українського ринку).

Джерело зображення: Sandvik

Загалом, якщо порівнювати класичний Ranger та представлений на bauma DXi, то у нового на борту більше автоматизованих функцій, і це дуже надійна машина. Радимо його всім клієнтам, які бурять в кар’єрах чи на великих інфраструктурних проектах і потребують якісної автоматизації.

А що розкажете про модернізовану Pantera?

Pantera – це взірець витривалості. В Україні з 2021 р. вже працюють дві інтелектуальні DP1500і, і їх надійність зарекомендувала себе (протягом чотирьох років ми поставили тільки одну запчастину!).

Pantera DP1500i у Вирівському карʼєрі

Pantera DP1510i, яку Sandvik представив на bauma – модернізована модель, якою планку надійності виробник підняв на ще вищий рівень. Також підвищено продуктивність із новим 40-кіловатним гідроперфоратором RD1740, який тепер доступний для цієї бурової установки.

Сімейство Pantera™ DPi, що у світі налічує понад 2 500 одиниць, поставлених з 2008 року, є лідером на ринку буріння з верхнім гідроперфоратором у кар’єрах, особливо на золотих копальнях, в діапазоні свердловин розміру від 89 до 178 міліметрів (3,5 – 7 дюймів).

Pantera DP1510i, представлена на bauma-2025. Джерело фото: Sandvik

Pantera DP1510i обладнана новим двигуном САТ C9.3B Tier 3. Він значно покращує показники витрати пального, заощаджуючи до 5 л/год. (порівняно з попереднім С11). В моторному відсіку, як і раніше, все можна обслуговувати з рівня землі. Ба більше, механік може зайти в середину моторного відсіку і отримати доступ до всіх компонентів. Механіки оцінять, наскільки це зручно і круто.

Також варто згадати про RockPuls – систему, яка допомагає оператору налаштувати перфоратор на правильні параметри буріння в різних умовах. RockPuls вже доступний для Pantera DPi і Ranger DXi.

Модернізовані установки, оснащені системою RockPulse, досягають ще вищого рівня довговічності бурового інструменту при вищій продуктивності і прямолінійності свердловин, а отже, собівартість вашого бурометра – знижується.

Окремо звертаю увагу на ще зручніші, тихіші, просторіші кабіни – як iCAB на Ranger, так і кабіна Pantera – стали ще комфортнішими для операторів завдяки товщому склу, фільтрації повітря та можливості розмістити додаткові аксесуари (всі кабіни обов’язково сертифіковані за системами безпеки FOPS/ROPS). А враження про зручність керування – можете скласти з нашого відеоогляду. Якщо коротко – тут все створено для простого та швидкого керування машиною:

Коли я кажу, що iCAB – це все, про що може мріяти оператор бурової машини, я не перебільшую!

До речі, у нас в Україні зараз є попередня модель Pantera 1500і (на фото нижче – Ред.). Тож якщо ваші читачі хочуть випробувати «Пантеру» на власному кар’єрі і побачити реальний результат, будь ласка, звертайтеся, ми організуємо.

Pantera DP1500i у Вирівському карʼєрі

Pantera DP1510i вже доступна для замовлення?

Передзамовлення можна робити вже. Відвантаження на заводі в Тампере розпочнуться восени цього року.

Sandvik може надавати покупцям обладнання фінансування до 3 років. Заявки розглядають у Sandvik Finance, і якщо ви відповідаєте всім критеріям – позитивне рішення буде оперативним.

Розкажіть більше про новинки дробильно-сортувального обладнання Sandvik, представленого на bauma.

На виставці bauma-2025 компанія Sandvik демонструвала свою новітню лінійку рішень для переробки гірських порід, представлену двома продуктами:

  • Конусна дробарка Sandvik серії 800i, оснащена новою системою автоматизації ACS-c5;
  • Вібраційні грохоти та живильники Sandvik, оснащені системою моніторингу стану ACS-s.

Щоб підвищити ефективність і стабільність процесів дроблення та сортування, Sandvik зробив ставку на діджиталізацію, яка є наріжним каменем інновацій виробника.

Якщо детальніше, представлена на bauma-2025 Sandvik CH830i – одна з найбільш технологічних і високопродуктивних конусних дробарок компанії:

Джерело зображення: Sandvik

Вона призначена для середнього та дрібного дроблення в гірничодобувній промисловості та великих кар’єрах; має міцну конструкцію з малою кількістю рухомих частин (це довговічність і надійність). Розбирання дробарки зверху спрощує технічний доступ, відтак обслуговування є простішим і безпечнішим. Перехід до болтових з’єднань (замість зварних) також збільшує довговічність і полегшує заміну зношених деталей, а нове беззаливне футерування рухомого і нерухомого конусів ще й усувають потребу в епоксидній смолі, що значно зменшує кількість відходів. Крім того, система прямого приводу дробарки забезпечує високу потужність з меншими втратами енергії, тим самим підвищуючи загальну ефективність.

Унікальна система моніторингу стану наступного покоління ACS-s – просто супер-сила вібраційних грохотів і живильників Sandvik. Ця система моніторингу стану надає дані в реальному часі для прийняття обґрунтованих рішень щодо технічного обслуговування, підвищує експлуатаційну ефективність і збільшує час безвідмовної роботи грохотів і живильників.

І що важливо: ACS-c 5, і ACS-s легко інтегруються з SAM від Sandvik (хмарним цифровим помічником, розробленим для підтримки високої продуктивності дробильно-сортувальних фабрик). SAM збирає дані з усього підключеного обладнання Sandvik, пропонуючи комплексний аналіз експлуатації. Оператори можуть контролювати стан обладнання, спілкуватися між командами, отримувати сповіщення та попередження, а також заздалегідь замовляти запасні частини.