Родовище над сховищем – рішення у справі за позовом Укртрансгазу
Чернівецький окружний адміністративний суд відмовився припинити дію спеціального дозволу № 4956, наданого в 2018 р. ТОВ «Стрийнафтогаз» з метою геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки природного газу і конденсату на площі Черницька (до глибини 640 м). Повідомляє NADRA.INFO із посиланням на щойно опубліковане рішення від 05.03.2026.
З позовом до Державної служби геології та надр України про скасування спецдозволу ще в 2019 р. звернулося АТ «Укртрансгаз», яке експлуатує підземні сховища газу в Україні.
За даними джерел NADRA.INFO, контур площі Черницька накладається на контури двох ПСГ «Укртрансгазу» – Угерського (дозвіл на ПСГ надано в інтерв. глибин 640-785 м) і Більче-Волицько-Угерського (в інтерв. глибин 850-1080 м).
Як випливає з тексту судового рішення, аргументи «Укртрансгазу» зводилися до того, що спецдозвіл було надано без робочого проекту господарської діяльності та оцінки впливу на довкілля. Також позивач вказував, що роботи на Черницькій площі здійснюються «Стрийнафтогазом» безпосередньо в межах робочих свердловин підземних сховищ газу – у зв`язку з чим існують ризики щодо можливості прямого видобування природнього газу із підземних сховищ АТ «Укртрансгаз».
Держгеонадра заперечували порушення будь-якого законодавства під час надання спецдозволу № 4956 і звертали увагу суду, що надання цього дозволу ніяк не порушувало права АТ «Укртрансгаз».
Читайте також: Поліція досліджує горизонти найбільшого в Україні сховища газу і суміжного родовища
В «Стрийнафтогазі» заявляли, що для отримання спецдозволу на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою – ОВД і проект господарської діяльності із розділом оцінки впливу на довкілля не є обовʼязковими. А на етапі, коли проходити ОВД потрібно – ТОВ «Стрийнафтогаз» отримало відповідний висновок (для спорудження та підключення пошукової і розвідувальної свердловин). Також у компанії наголошували: позивач не надав переконливих доказів того, що діяльність ТОВ «Стрийнафтогаз» може загрожувати інтересам АТ «Укртрансгаз».
Суд не побачив порушень прав АТ «Укртрансгаз» від надання ТОВ «Стрийнафтогаз» спецдозволу на Черницьку площу. А доводи щодо близькості ділянки до ПСГ оцінив критично, «оскільки підземні сховища газу АТ “Укртрансгаз” знаходяться на значно більшій глибині, ніж дозволена межа діяльності ТОВ “Стрийнафтогаз”».
Зрештою у задоволенні позову АТ «Укртрансгаз» було відмовлено. Рішення першої інстанції ще не набрало законної сили і може бути оскаржене. Повний текст – читайте за посиланням.
Читайте також: Видобуток газу поблизу ПСГ - що кажуть в Укртрансгазі
ТОВ «Стрийнафтогаз» контролюють Олег Курочкін, Петро Гринів, Юрій Петрушко (YouControl). За даними Держгеонадр на листопад 2025 р., компанія володіла трьома дійсними спецдозволами на користування вуглеводневими надрами (№ 4956, № 5733, № 6740).
На правах реклами

КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ
