Пекарщинське родовище граніту: надрокористувачу продовжили дозвіл на видобування

Пекарщинське родовище граніту: надрокористувачу продовжили дозвіл на видобування
Джерело зображення: https://granit-pk.com/

Державна служба геології та надр України продовжила на 20 років дозвіл ТОВ «Граніт-Резерв» № 4562 на видобування граніту родовища Пекарщинське в Житомирській обл.. Повідомляє NADRA.INFO із посиланням на наказ Голови Держгеонадр Олега Гоцинця № 351 від 01.10.2025 (завантажити).

ТОВ «Граніт-Резерв» користується Пекарщинським родовищем з 2007 р.. Щебеневий завод знаходиться менше ніж за 4 км до автомобільної дороги Р-28 Виступовичі-Житомир (на відрізку між селом Топорище і селищем Черняхів). Залізницею відвантаження продукції здійснюється з залізничного вузла Топорище (див. офіційний веб-сайт підприємства).

За даними Публічного аудиту надрокористування на 2021 р., площа родовища складає 26,6 га, граніт придатний для виробництва каменю бутового та щебеню будівельного (див. також розділ Продукція).

За даними YouControl, ТОВ «Граніт-Резерв» контролює Руслан Ворхлік, очолює – Юлія Співак. Водночас, учасниками товариства є ТОВ «МС-2» з корпоративної структури DCH Олександра Ярославського (до 2021 р. був бенефіціаром Граніт-Резерву, контролює низку видобувних активів) і ТОВ «Ресурс Трейдінг Україна» Леоніда Естеркіна (контролює також ТОВ «Новгородецький карʼєр» у Житомирській обл. і ТОВ «Мало-Кохнівський карʼєр» у Полтавській обл.).

Найближчі до Пекарщинського родовища гранітні карʼєри розробляють:

  • ТОВ «Лезниківський карʼєр» Василя Матвієнка, Ліни Педченко, Олени Терещенко (YC) – родовище Лезниківське, спецдозвіл № 1771 до 2039 р.;
  • ТОВ «Граніт-Холдинг» Євгена Лісіна і Людмили Верби (YC) – родовище Лизниківське (ділянка Лизники 3), СД № 5086 до 2029 р.;
  • ТОВ «Західнерудпром» Людмили Соколенко (YC) – родовище Лизниківське (ділянка Східна), СД № 4276 до 2027 р..

Читайте також про продовження дії дозволу на видобування граніту в Київській обл..

Раніше суд скасував спецдозвіл Токівського гранкарʼєру, куплений з аукціону, а в Офісі Генпрокурора заявили про викриття незаконного видобутку мігматитів у Кіровоградській обл..