+2 спецдозволи на бурштин – без аукціонів

 +2 спецдозволи на бурштин – без аукціонів

Державна служба геології та надр України ухвалила рішення про видачу двох спецдозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі з дослідно-промислової розробки бурштину в Рівненській області. 

Відповідні накази було підписано 24 червня 2020 року (Див. накази за червень 2020 року за посиланням https://www.geo.gov.ua/orders-of-the-state-geonadr/):

Наказом №244 надано спецдозвіл на ділянку “Вири” в Сарненському районі Рівненської області. Його отримало ТОВ “Зірка Рівненщини”.

Наказом №245 надано спецдозвіл на ділянку “Чудель” в Сарненському районі Рівненської області. Отримало ТОВ “Георесерчінг”.

За даними онлайн-сервісу  YouControl, засновниками ТОВ “Зірка Рівненщини” є Андрій Чуба (Київ, частка в капіталі 50%), Володимир Ніколаєв (Київ, 30%) і Іван Бондарь (Тернопільська область, 20%).

Засновники ТОВ “Георесерчінг”: Андрій Чуба (Київ, частка в капіталі 50%), Володимир Ніколаєв (Київ, 30%), Олег Василик (Львівська область, 20%).

Як випливає з текстів наказів Держгеонадр, спецдозволи видано без проведення аукціонів, на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 02.04.2019 у справі №817/856/16, залишеного без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.07.2019, враховуючи ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 03.06.2020, з урахуванням рекомендацій Робочої групи з питань надрокористування (протокол від 16.06.2020 № 5-РГ-2020).

База ДНВП “Геоінформ України” станом на 29 липня 2020 року ще не містить даних про видані спецдозволи, проте факт отримання дозвільних документів в екслюзивному коментарі NADRA.info телефоном підтвердив співзасновник компаній ТОВ “Зірка Рівненщини” і ТОВ “Георесерчінг” Володимир Ніколаєв.

Володимир Ніколаєв висловив припущення, що роботи на отриманих ділянках його компанії можуть розпочати в поточному році. Втім не назвав конкретних дат і сум інвестицій в освоєння родовищ.

Своєю чергою, голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах заявив: “Спецдозволи будуть надані лише у випадку сплати претендентами повної вартості цих спецдозволів”.

Нагадаємо, раніше в Держгеонадр заявили про успішний продаж на аукціоні 17 липня 2020 року двох “бурштинових” спецдозволів на ділянки “Західна перша” і “Західна друга” за 41 млн грн: https://www.geo.gov.ua/majzhe-100-miljoniv-u-derzhbyudzhet-derzhgeonadra-proveli-chetverti-aukcioni/

Також на аукціоні 26 травня 2020 року за 17 млн грн було продано спецдозвіл на бурштинову ділянку “Біла”: https://www.geo.gov.ua/zavershivsya-drugij-aukcion-vartist-prodanix-lotiv-perevishila-32-miljoni-griven/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.