Нові “бурштинові ставки” зроблено

Нові “бурштинові ставки” зроблено

Чи викуплять переможці аукціонів свої лоти? 

 Сьогодні в системі Prozorro.Продажі відбувалися три аукціони з продажу спецдозволів на бурштинові ділянки. Всі три – в Рівненській області. В усіх трьох визначено переможців:

Ділянка “Селище” – ТОВ “БурПром” – 18 млн грн (старт 0,75 млн грн) (https://ea2.openprocurement.auction/…/51f6f23be3b446c9b…)

Ділянка “Вільшанська” – ТОВ “Амберлайт” – 12,4 млн грн (старт 0,32 млн грн) (https://ea2.openprocurement.auction/…/8a0f05edf6394c0b9…)

Ділянка “Залісся” – ТОВ “Земресурсінвест” – 2,6 млн грн (старт 0,33 млн грн) (https://ea2.openprocurement.auction/…/16b1663cf5c44a20b…).

І хоча Державна служба геології та надр України вже пише про 33 млн грн до Держбюджету – ключове питання: чи оплатять переможці свої ставки? І скільки насправді отримає бюджет?

Директор і засновник ТОВ “Земресурсінвест” Ярослав Богельський підтвердив намір сплатити запропоновану вартість спецдозволу на ділянку “Залісся”.

“Тільки отримаємо ліцензію, затвердимо запаси і одразу приступимо (до освоєння ділянки). Хоч це не тільки від мене залежить, багато труднощів треба здолати, але в планах зробити це все в цьому році”, – заявив пан Богельський.

Він також повідомив, що є єдиним і самостійним власником та керівником бізнесу, для викупу спецдозволу не планує залучати кредитні кошти 

 Отримати коментар директора і власника ТОВ “Амберлайт” Романа Руденка не вдалося. За телефоном, вказаним у реєстрі, на наш дзвінок відповів його помічник, який представився Андрієм. Він пообіцяв зв’язатися з керівником і переказати Романові Руденку наше прохання про коментар, проте на момент публікації матеріалу, директор ТОВ “Амберлайт” на зв’язок не вийшов 

Чи планує ТОВ “БурПром” викуповувати спецдозвіл на ділянку “Селище” – невідомо. В державному реєстрі відсутній контактний телефон компанії. Ми зв’язалися з Ольгою  Ярмак, яка є однією з кінцевих бенефіціарів ТОВ “БурПром” (через ТОВ “Гальбин Холдинг”).

“Я не буду давати ніяких коментарів з цього приводу. Нащо я буду давати такі коментарі? Давайте я не буду про свої плани розказувати нікому, а буду сама їх втілювати в життя”, – відповіла пані Ярмак.

До речі, це не перший аукціон, на якому ТОВ “БурПром” пропонує найвищу ставку. На аукціоні 17 липня 2020 року, ТОВ “БурПром” виявило намір сплатити за спецдозвіл на ділянку “Західна Друга” 12,63 млн грн (https://ea2.openprocurement.auction/…/b9d8bd7fe7c342c98…). 

Станом на сьогодні статус даного аукціону “Очікується підписання протоколу”. Хоча сканкопію договору з підписами і печатками сторін завантажено на сторінку аукціону, зі статусом “Проект” (https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2020-05-29-000135-3), договір датований 10 серпня 2020 року. Це може свідчити про те, що ТОВ “БурПром” станом на зараз не сплатило переможної ціни. Пані Ярмак відмовился відповідати, чи сплачено переможну ставку, і чи планує компанія здійснити оплату виграного лоту: “Яка вам різниця, журналістам, сплатили чи ні! Все проводиться в межах чинного законодавства, все сплачується в рамках (термінів). Кому потрібно, ми на всі питання відповідаємо, а журналістам вважаємо недоцільним таку давати інформацію”. 

Звертаємо увагу, що наступний після ТОВ “БурПром” учасник торгів – ТОВ “Амеланд”. ТОВ “Амеланд” запропонувало за “Західну Другу” удвічі менше, ніж ТОВ “БурПром”, і не відмовилося від своїх прав на придбання спецдозволу. Відтак, якщо ТОВ “БурПром” відмовиться сплатити за спецдозвіл 12,63 млн грн, воно втратить свій гарантійний внесок, а право купити спецдозвіл за 6,31 млн грн перейде до ТОВ “Амеланд”.

Також ТОВ “БурПром” стало переможцем аукціону 3 вересня 2020 року. Тоді Держгеонадр продавали спецдозвіл на ділянку “Західна Перша” (https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2020-08-05-000020-3). Це були повторні торги, зі зниженням стартової ціни на 50%. ТОВ “БурПром” виграло їх, хоча під час торгів запропонувало не найвищу ціну – всього 3,23 млн грн. Переможець ТОВ “Екоцентрресурс” зробив ставку 10,2 млн грн, але відмовився від оплати. 

До речі, вперше “Західна Перша” виставлялася на торги 17 липня 2020 року (https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2020-05-29-000134-3). Тоді ставка ТОВ “БурПром” була 15 млн і 1 грн. Це була третя ставка (https://ea2.openprocurement.auction/…/1da2ce868b694228a…). Переможець – ТОВ “Терра Амбер” – запропонував 29 млн грн, але відмовився від покупки. Другий номер – ТОВ “Земресурсінвест” зі ставкою 28,5 млн грн також відмовився.

 Таким чином, ТОВ “БурПром” у липні пропонувало за “Західну Першу” 15 млн грн, а у вересні отримало шанс заплатити за той самий лот уп’ятеро менше – 3,23 млн грн. Ринок такий ринок 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.