Титанові оглядини. Українськими родовищами цікавляться казахи
На український ринок хоче зайти АТ “Костанайські мінерали”
Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів робочу зустріч з іноземною делегацією на чолі з Головою правління АТ “Костанайські мінерали” Єрболом Нурхожаєвим. Зустріч відбулася в Києві за ініціативи казахів. Передають NADRA.info із посиланням на офіційний реліз Служби.
Іноземні гості повідомили, що планують розширювати свій бізнес і розглядають можливість інвестувати в українські надра. Це може бути як придбання окремих ділянок надр з покладами титанових руд шляхом участі в електронних аукціонах, так і купівля найбільшої титанової компанії. Вони цікавилися механізмом проведення електронних торгів, доступом до геологічної інформації, строком дії спеціальних дозволів на користування надрами з метою розвідки та видобування тощо.
Голова Держгеонадр розповів іноземним партнерам про існуючі пропозиції в частині розробки покладів титану, поінформував про умови ознайомлення з геологічною інформацією та про можливі шляхи реалізації бізнес-проектів.
“Держгеослужба створила Інвестиційний атлас надрокористувача, який містить вакантні ділянки надр, серед яких і з покладами титану. Також підготувала віртуальну data-room вторинної геологічної інформації. База даних містить описову інформацію про об’єкти надрокористування, про земельні ділянки в межах контурів родовищ, а також геологічні звіти. Доступ до data-room безкоштовний”, – пояснив Роман Опімах.
Очільник Служби ознайомив інвесторів із можливістю входження в уже діючі проєкти з надрокористування “farm-in”. Умовою є придбання частки компанії, яка є ліцензіатом. Такий механізм може бути цікавим підприємствам, які мають труднощі з розробкою ділянок надр через брак коштів та технологій, а міжнародний партнер запропонує капітал і досвід.
Сторони домовилися продовжити діалог з метою започаткування і реалізації спільних бізнес-проектів.
Нагадаємо, Держгеонадра розробили data-room вторинної геологічної інформації. База даних містить описову інформацію і геологічні звіти про об’єкти надрокористування з покладами критичних і стратегічних корисних копалин, а також звіти про об’єкти ОГХК. Інформація розміщена онлайн у відкритому доступі.
Довідково (дані Держгеонадр):
АТ “Костанайські мінерали” – гірничодобувна компанія, що спеціалізується на видобутку хризотил-азбесту та виробленні хризотилового волокна. Підприємство є провідним світовим виробником та експортером хризотил-азбесту, одного з найважливіших елементів, що застосовуються у світовій промисловості.
Комбінат посідає 4-те місце у світі і є єдиним у Республіці Казахстан за масштабами запасів хризотил-азбесту.
Компанія виробляє вагому частку світового обсягу хризотил-азбесту та контролює весь виробничий ланцюжок – від видобутку та збагачення хризотилової руди до постачання природного мінералу споживачам в усьому світі.
Читайте також: Ігор Ліскі зайшов у піщані проекти на заході України
Читайте також: Ще один надрокористувач пішов судами проти Президента і Держгеонадр
Читайте також: На українські родовища літієвих руд заходять китайці?
Читайте також: Дмитро Кащук: Надрам потрібні прозорі правила, а не ручне управління через РНБО
Джерело фото: https://www.geo.gov.ua/at-kostanayski-mineraly-khochut-zayty-na-ukrayinskyy-rynok/