Держгеонадр долучилися до відзначення 50-річчя EuroGeoSurveys

Держгеонадр долучилися до відзначення 50-річчя EuroGeoSurveys

Новини Держгеонадр

Під час конференції обговорили досягнення України щодо співробітництва з ЄС у сфері розвитку галузі критичної сировини.

Відбулося урочисте засідання EuroGeoSurveys (EGS) з нагоди 50-річчя. Державну службу геології та надр України представляла радниця Голови Анна Хтема. Повідомляє прес-служба Держгеонадр. Під час виступу вона привітала європейських колег із цією важливою подією і презентувала досягнення України у співробітництві з ЄС щодо розвитку галузі критичної сировини. Також звернула увагу учасників на перепони, які постали через агресію Росії проти України, та подякувала європейському товариству за підтримку.

«Наразі Україна втратила контроль над понад 500 спеціальними дозволами (20% від загальної кількості діючих спецдозволів), які були надані з метою геологічного вивчення, дослідно-промислової та промислової розробки корисних копалин. Але завдяки зусиллям Збройних сил України, підтримці всієї європейської спільноти та незламності духу українського народу ми повертаємо території, які належать Україні, а також робимо все можливе для якнайшвидшого відновлення та відбудови нашої держави», – наголосила радниця Голови Держгеонадр Анна Хтема.

Одним із ключових аспектів робити Держгеонадр є залучення міжнародних партнерів до комплексної розробки ресурсного потенціалу України, завдяки яким стане можливим впровадження новітніх технологій в освоєнні українських надр. Це, в свою чергу, дозволить Україні стати частиною спільного ланцюга постачання з нашими стратегічними партнерами критичної сировини в ЄЄ, сприяючи економічній інтеграції національної економіки в сучасні високотехнологічні виробничі цикли та забезпечення стратегічної автономії Євросоюзу в зеленому переході.

Цього року конференцію у Брюсселі відвідали не тільки члени європейської геологічної спільноти, а й керівники геологічних служб США, Канади, Австралії й Африки, Директорат внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу Європейської комісії (DG GROW), а також представники UNESCO, UNECE. Під час заходу спікери презентували значні досягнення у сфері гармонізації загальноєвропейських геологічних знань задля підтримки сталого розвитку та подальшого нарощування конкурентоспроможності країн ЄС. Загальна концепція сталого розвитку визначає необхідність встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному і здоровому довкіллі.

Делегати наголосили на необхідності забезпечення сталого зеленого переходу, важливою складовою якого є міжнародне співробітництво та партнерство у сфері розвитку та популяризації наук про Землю, а також у галузі досліджень та інновацій, що забезпечують можливість ощадливого ставлення та використання корисних копалин.

Європейські колеги звернули особливу увагу на катастрофічну ситуацію, яка склалася в Україні через повномасштабну військову агресію російської федерації. При цьому позитивно відзначили неабиякі успіхи, яких досягла Україна протягом останніх років на шляху до інтеграції в європейське суспільство. Делегати також наголосили на необхідності подальшого реформування сфери надрокористування, важливості спрощення доступу до відкритих геологічних даних, цифрової трансформації та політики відкритих дверей.

В Держгеонадр нагадують, що наприкінці жовтня Україна взяла участь у ключовому засіданні розробки сировинної політики ЄС до 2030 року.

Довідково:

EuroGeoSurveys (EGS) – асоціація геологічних служб Європи, що налічує 37 учасників. EGS узагальнює міжнародний досвід і знання у сфері наук про Землю та створює загальну Європейську базу геологічних знань для підтримки конкурентоспроможності ЄС. У тісній співпраці з міжнародними організаціями спільно займається розробкою концепцій та проєктів щодо обміну геологічними даними, досвідом, експертизою та інтеграцією сучасних технологій у сфері розробки та постачання сировини, яка є критичною для країн ЄС, з метою забезпечення соціального благополуччя, ефективності екологічного менеджменту та виконання міжнародних зобов’язань.