Держгеонадр підписали Меморандум з ЄБРР про технічну допомогу

Держгеонадр підписали Меморандум з ЄБРР про технічну допомогу
Фото: https://www.geo.gov.ua/

Новини Держгеонадр

Документ передбачає проведення робіт з оцифрування вторинної геологічної інформації, розвитку ІТ-архітектури та функціоналу Державного геологічного порталу

 

В рамках проведення Raw Materials Week, що нині проходить у Брюсселі, за підтримки Єврокомісії та Міндовкілля України Голова Держгеонадр Роман Опімах і Перший віце-президент ЄБРР Юрген Рігтерінк підписали Меморандум про технічну допомогу з оцифрування вторинної геологічної інформації, розвитку ІТ-архітектури та функціоналу Державного геологічного порталу. Повідомляє Держгеонадр. Підписання відбулося в присутності Віце-президента Єврокомісії Мароша Шевчовіча та Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця. Відповідно до документу Європейський банк реконструкції та розвитку є виконавцем, Державна служба геології та надр України – ключовим бенефіціаром, а фахівці ДНВП «Геоінформ України» – підрядниками проєкту.

«Україна йде шляхом діджиталізації геологічних даних для забезпечення зручних і рівних правил доступу до інформації про сировинні ресурси. Наші європейські партнери активно допомагають у цьому. Вже сьогодні інвестор має можливість безкоштовно ознайомитися з геологічною інформацією онлайн на Держгеопорталі для прийняття рішень», – зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Виконання робіт розраховане на три роки та передбачає вже в першому півріччі 2023 року закупівлю техніки та виконання робіт із облаштування серверної – вентиляції, фізичного доступу, забезпечення безперебійності живлення. Також наступного року буде оцифровано щонайменше 20 000 одиниць зберігання геологічної інформації та опубліковано на Державному геологічному порталі відповідно до кращих світових практик.

«Реалізація проєкту дозволить не лише оцифрувати й розмістити у відкритому доступі вторинну геологічну інформацію, а й суттєво вдосконалити інтерфейс пошуку геологічних звітів через інтерактивні карти, що будуть розміщені на Держгеопорталі. А переклад рефератів звітів та англомовний пошуковик стануть зручними інструментами для іноземних інвесторів, які цікавляться розробкою українських надр», – підсумував голова Держгеонадр Роман Опімах.

Завданнями проєкту є:

  • Переведення в цифровий формат не менше 60 000 одиниць зберігання геологічних звітів, що становить 53% від неоцифрованого фонду (загальна кількість, що підлягає оцифруванню – 113 000);
  • Розвиток ІТ-інфраструктури – сканування, обробка, завантаження до баз даних, пошуку й доступу в інтерактивній формі до оцифрованих геологічних звітів через Державний геологічний портал шляхом придбання сканерів, апаратного й програмного забезпечення, розробки й модернізації баз даних управління геологічною інформацією;
  • Створення англомовних сервісів баз даних управління геологічною інформацією, переклад рефератів геологічних звітів та інтерфейсу Державного геологічного порталу;
  • Облаштування серверної кімнати, резервування інформації та кібербезпека доступу до інформаційних ресурсів;
  • Розвиток функціоналу Державного геологічного порталу за рахунок створення наборів геологічних карт різного масштабу та картографічних сервісів геологічної вивченості території України.

Умовою Меморандуму є розробка детального плану виконання робіт із зазначенням обов’язків сторін (Project Implementation Plan), який погоджують Міндовкілля, Держгеонадра та Консультант Проекту до його затвердження ЄБРР. Також буде створено робочу групу, яку очолить Голова Держгеонадр.

Наступним кроком стане підписання угоди про надання технічної допомоги та узгодження параметрів обсягу й часу виконання робіт.