АрселорМіттал Кривий Ріг розкрив виробничі результати за 2023 рік

АрселорМіттал Кривий Ріг розкрив виробничі результати за 2023 рік
Фото: АМКР

Новини компаній

«АрселорМіттал Кривий Ріг»*, найбільше гірничо-металургійне підприємство України, повідомляє про результати виробництва в цілому за 2023 рік. Впродовж року гірничо-металургійна галузь України продовжувала оговтуватись після безпрецедентних втрат 2022 року та надолужувати виробництво. Через постійні атаки ворога та пов’язані з ними проблеми «АрселорМіттал Кривий Ріг» зміг у 2023 році використовувати виробничі потужності металургійного виробництва на 25-30%, в гірничому департаменті ця цифра дорівнює 40%.

Основні виробничі показники 2023 р., млн тонн:

Джерело: АМКР

Мауро Лонгобардо, генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» зазначив: 

” – Ми всі розуміємо, що допоки йде війна, дуже важко показувати результати, які б відповідали нашим попереднім прогнозам і які були б наближені до довоєнних. Війна є основною причиною наших втрат, вони є її прямим наслідком та сильно впливають на сталість виробництва та його конкурентоспроможність. У 2023 році ціни на електроенергію, транспортування, вугілля та інші складові різко в рази зросли та стабілізувалися, залежно від позиції, від 2 до 5 разів порівняно з довоєнним рівнем.  Ці умови дуже негативно вплинули на наші фінансові результати, оскільки вони мають прямий негативний вплив на конкурентоспроможність такої товарної продукції, яку ми виробляємо.

 

Окрім наслідків на цих ринках, у 1-му та 2-му кварталах 2023 року на нас також вплинули серйозні перебої в постачанні ресурсів. Так,  у 1-му кварталі відбулося обмеження постачання електроенергії, і це не дозволило нашій компанії запустити усі заплановані агрегати. І, раптово,  після вирішення наших проблем з електроенергією, була зруйнована Каховська дамба, чого ніхто не очікував і не передбачав. Ця подія ще раз засвідчила жорстокість і підступність ворога і спричинила екологічну та гуманітарну катастрофу в кількох регіонах України, а також призвела до припинення виробництва сталі на нашому заводі на кілька місяців.

 

Ми подолали й цей виклик. Нашим головним завданням в цих умовах залишається втриматись, збільшити виробничі потужності та максимально скоротити збитки, а ще краще – вийти на нульову збитковість. Адже до цього ми виживали завдяки підтримці корпорації. Тож у 2024 році ми плануємо збільшити виробництво продукції.

 

Наші капітальні витрати також спрямовані на виживання у воєнний час. Зі зрозумілих причин ми зупинили масштабні інвестиційні проєкти, такі як фабрика огрудкування, поки воєнна ситуація не стане більш передбачуваною. Це має допомогти заводу пережити важкі часи. Наразі основний акцент нашого стратегічного плану капітальних інвестицій припадає на ключовий проєкт, який необхідний для функціонування виробництва – будівництво нового хвостосховища «Третя Карта».

 

Але ми продовжуємо сплачувати податки, платити зарплату нашим працівникам, виконувати екологічні зобов’язання – у 2023 році ми  закрили найстаршу агломераційну фабрику метвиробництва, разом із закриттям у 2022 році двох коксових батарей №№ 1 і 2 це дозволить значно знизити промислове навантаженні у регіоні навіть у воєнний час.

 

Ми всі чекаємо на Перемогу і на відбудову України. Разом з усією Україною «АрселорМіттал Кривий Ріг» готовий до цього і щиро в це вірить”.

Довідка: «АрселорМіттал Кривий Ріг» має повний виробничий цикл, його виробничі потужності розраховані на щорічний випуск понад 6 млн тонн сталі, понад 5 млн тонн прокату й понад 5,5 млн тонн чавуну. Також підприємство є найбільшим роботодавцем, що забезпечує понад 20 тис. робочих місць.

 

*В розділах Говорять компанії , Говорять асоціації , Надра інших деякі публікації/новини/прес-релізи компаній-надрокористувачів, асоціацій у сфері надрокористування та інших медіа можуть відтворюватися дослівно. В разі передруку редакція не здійснює додаткову перевірку викладеного, покладаючись на першоджерела.