Межиріченський ГЗК відзвітував про виробничі результати 2023 року
Падіння обсягів виробництва більш ніж у чотири рази в компанії називають наслідком недалекоглядної державної політики у сфері надрокористування
Прес-реліз
Межиріченський ГЗК, який входить до титанового бізнесу Group DF, видобув у 2023 році 307 тис. куб. м ільменітової руди (падіння на 82,9% порівняно з 2022 роком) та виробив 22,1 тис. тонн ільменітового концентрату (падіння на 78,7%). Повідомляють у прес-службі компанії.
Істотне падіння обсягів виробництва пов’язане з тим, що протягом 10 місяців 2023 року підприємство вимушено простоювало через рішення Державної служби геології та надр України (Держгеонадр) про зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами для всіх ГЗК, що входять до титанового бізнесу Group DF («Межиріченський ГЗК», «Валки-Ільменіт», «Мотронівський ГЗК»).
Держгеонадра ухвалила таке рішення 28 березня 2023 року, посилаючись на новий закон про надрокористування. Адвокати Group DF подали відповідні позови до судів, щоб оскаржити неправомірне рішення Держгеонадр (про зупинення спецдозволів групи читайте в матеріалі Держгеонадра зупинили всі спецдозволи компаній Дмитра Фірташа – прим. NADRA.INFO).
Робота Межиріченського ГЗК відновилася у листопаді 2023 року, одразу після рішення суду, який визнав незаконність зупинення ліцензії Держгеонадрами (відомство виконало рішення суду та повернуло Межиріченському ГЗК ліцензію на видобуток титанової руди 7 листопада 2023 року).
«Весь титановий бізнес Group DF пережив драматичний рік. Після 7 місяців судових розглядів ми отримали позитивне рішення у суді другої інстанції по Межиріченському ГЗК. Це дало нам змогу відновити роботу, ми повернули людей на виробництво, почали виплачувати зарплату в повному обсязі, збільшили податкові відрахування.
За час вимушеної зупинки, обсяги виробництва та продажі суттєво впали, що призвело до скорочення фонду оплати праці приблизно на 40% та переведення людей у «простій». У листопаді ми перезапустили комбінат і повернули людей на роботу, але судові розгляди продовжуються. Якщо ми програємо суд третьої інстанції (Верховний суд України), ми знову будемо змушені зупинити підприємство, що призведе до звільнення сотень наших працівників», – коментує директор Межиріченського ГЗК Дмитро Голік.
За словами Дмитра Голіка, від непродуманої державної політики в галузі надрокористування, прямі збитки отримали місцеві та національні бюджети.
«Ми вже можемо оприлюднити конкретні цифри за підсумками року: у 2023 році Межиріченський ГЗК та «Валки-Ільменіт» сплатили 84,2 млн грн податків та зборів до бюджетів різних рівнів, тоді як у 2022 році ця цифра становила 185,4 млн грн. Через зупинку ліцензії, бюджети всіх рівнів недоотримали понад 100 млн гривень», – наголосив Голік.
Сьогодні кожен 6-й співробітник Межиріченського ГЗК служить у лавах ЗСУ. За час війни бізнеси Group DF, включаючи титановий, надали сукупну допомогу на суму 933,8 млн. гривень.
Довідково (дані Групи):
До титанового бізнесу Group DF входить «Межиріченський ГЗК», «Валки-Ільменіт» (Житомирська обл.), та «Мотронівський ГЗК» (Дніпропетровська обл.), що будується.
Титановий бізнес Group DF працює виключно у сегменті «хімічного титану» – виробляє концентрат, що використовується для виробництва пігментного діоксиду титану, який використовується для виробництва лакофарбових матеріалів, паперу, пластмас тощо.
Group DF консолідує активи в газовій, хімічній, титановій та портовій галузях, а також у сфері інфраструктури, логістики, сільського господарства та медіа.
Засновник та власник Group DF – український бізнесмен Дмитро Фірташ. Бізнесмен увійшов до топ-10 списку підприємців Forbes Україна та журналу Фокус, які найбільше допомогли українцям під час війни. З початку повномасштабної війни в Україні бізнеси Group DF надали допомогу українцям, армії та ТРО на загальну суму 933,8 млн грн. Найбільші статті допомоги – перерахування 100 млн грн на спецрахунок НБУ, підтримка ЗСУ, відновлення інфраструктури у зруйнованих містах, надання гуманітарної допомоги.
На правах реклами
КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ