На Житомирщині жителі громади знову виступили проти відновлення робіт на місцевому кар’єрі (Суспільне)
943
На сесію Радомишльської міської ради, яка проходила 18 квітня, приїхали близько сотні жителів сіл, розташованих поблизу Негребівського кар’єру — люди виступають проти його подальшої розробки. Про це із Радомишля повідомила кореспондентка Олена Ваховська, передає Суспільне Житомир*.
За її словами, ініціативна група місцевих жителів зініціювала включення до порядку денного двох питань: про створення робочої групи, яка вивчатиме оцінку впливу на довкілля можливої розробки Негребівського кар’єру та про звернення до Кабміну з проханням розглянути доцільність надання спецдозволу на користування надрами ТОВ “Доломіне”.
17 присутніх на сесії депутатів проголосували “за”.
Робоча група, до складу якої увійшли депутати Радомишльської міськради, представники ініціативної групи та екологи замовлять екологічну експертизу, розповіла жителька села Негребівка Наталія Опімах.
“Робоча група створена, аби все-таки домогтися оцінки впливу на довкілля. Ми б, як громада, зробили це самі, але згідно з законодавством, ми не маємо на це права і не маємо для цього документів. Документами повинна бути робоча програма товариства “Доломіне”, проте товариство стверджує, що це їхня приватна справа. І навіть через суд Радомишльська міська рада ці документи отримати не змогла. Відтак ми маємо намір замовити екологічну експертизу. Це коштує грошей, люди дуже швидко зібрали необхідну суму і ця оцінка буде нами проведена”, — сказала Наталія Опімах.
За словами Радомишльського міського голови Володимира Тетерського, ТОВ “Доломіне” 8 місяців тому звернулися до міськради з проханням надати дозвіл на розробку детального плану територій, адже вони мають відповідний дозвіл від Держгеонадр. Питання збиралися розглянути на сесії 23 листопада 2023 року, проте його зняли з розгляду.
“Було питання зняте з розгляду сесії і було рекомендовано підприємству зробити оцінку впливу на довкілля. Громада проти цього питання, адже маються попередні висновки, що і воду не буде куди дівати, і буде вплив на інші підприємства, які поряд”, — сказав Володимир Тетерський.
Під час сесії також були присутні представники місцевого бізнесу. Олег Воробйов 12 років займається вирощуванням лохини на ділянці, розташованій по сусідству з Негребівським кар’єром.
“100 гектарів лохини зараз посаджено. Постійно працюючих 37 людей, на збір ягід ми наймаємо ще 400. Якщо ми втратимо наше підприємство, а велика ймовірність, що ми втратимо його, тому що досі не зрозумілі екологічні наслідки розробки. Не кажучи вже про те, що 100 гектарів лохини – це великі гроші, ці 300-400 людей втратять роботу”, — розповів Олег Воробйов.
До участі в сесії запрошували депутатку Верховної Ради Тетяну Грищенко, представників Житомирської ОВА, екоінспекції та ТОВ “Доломіне”, проте вони не приїхали.
Кореспонденти Суспільного Житомир намагалися зв’язатись із представниками товариства “Доломіне”, аби вони прокоментували ситуацію, проте номер телефону, який вказаний на ресурсах Youcontrol та Opendatabot, не обслуговується.
Що відомо про ситуацію навколо розбробки Негребівського кар’єру доломітів
У жовтні 2023 року Суспільне повідомляло, що жителі сіл Раковичі, Негребівка, Раївка та Товсте у Радомишльській громаді прийняли рішення не надавати дозвіл на відновлення роботи та подальшу розробку кар’єру доломітів, який знаходиться поруч із селами. Цей кар’єр збудований у 70-х роках минулого століття, а за кілька років його роботу припинили. Нині кар’єр затоплений.
Відновити його роботу планували у 2011 році. Тоді після численних протестів місцевих жителів родовище не розконсервували. Нині знову розробляти кар’єр планує компанія ТОВ “Доломіне”.
23 листопада питання про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки товариству “Доломіне” зняли з розглядусесії Радомишльської міської ради.
*В розділах Говорять асоціації , Говорять компанії , Надра інших деякі публікації/новини/прес-релізи компаній-надрокористувачів, сервісних компаній, асоціацій у сфері надрокористування та інших медіа можуть відтворюватися дослівно. В разі передруку редакція не здійснює додаткову перевірку викладеного, покладаючись на першоджерела.