ОГХК відновила видобуток та повноцінну роботу карʼєрів ІГЗК

ОГХК відновила видобуток та повноцінну роботу карʼєрів ІГЗК
Єгор Перелигін (ліворуч) і Олександр Бовсун в карʼєрі Іршанського ГЗК. Джерело фото: https://www.umcc-titanium.com/

Філія «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» була зупинена в жовтні 2022 року на тлі відсутності контрактів на реалізацію ільменітового концентрату та водночас значних запасів готової продукції на складах, повідомляють в АТ «Обʼєднана гірничо-хімічна компанія»*.

Нині ж керівництвом АТ «ОГХК» укладено великий контракт на реалізацію продукції філії для стратегічного північноамериканського споживача. Тож, відповідно, постала потреба у відновленні працездатності комбінату в повному обсязі.

«Ще у квітні ми поступово почали готуватися до повноцінного відновлення роботи філії, зокрема до повного відновлення видобутку. Провели всі необхідні закупівлі, зробили максимальну кількість ремонтних робіт. Нині ми маємо активний контракт з американським кінцевим споживачем на 70 тис. тон ільменітового концентрату Іршанського ГЗК. Ще 25-40 тис. тон зараз на стадії обговорення. Додатково, ми готуємося розпочати перемовини на 30 тис. тон для європейського кінцевого споживача, з планом відвантаження на 4-й квартал цього року. Оскільки старі запаси на складах ми вже майже реалізували, що є чудовою новиною, то відновлення карʼєрних робіт просто критично необхідне», – говорить т.в.о. Голови правління АТ «ОГХК» Єгор Перелигін.

За його словами, планується виробництво ільменітового концентрату на рівні 12 тис. тон щомісяця до кінця цього року.

«Розуміємо, що якщо буде відкриватись можливість збільшення обсягу виробництва, то обовʼязково дотиснемо цю “педаль газу”. Але, є декілька барʼєрів та негативних факторів впливу, які постійно вносять корегування в нашу виробничу програму. Всі добре розуміють, що ми знаходимося в активній стадії війни та необхідно готоватися до сюрпризів або незапланованих проблем. Зокрема, це стосується стабілізації постачання електроенергії на комбінат. Наразі, ми пройшли дуже важкий та довгий шлях, щоб кваліфікувати ільменітовий концентрат Іршанського ГЗК на північноамериканському ринку. Стратегічно важливо зберегти цю динаміку в 2025 році. Тоді, зможемо говорити про довгострокові контракти та багаторічну кваліфікацію продукції. Моя персональна мрія: щоб 2/3 продукції Іршанського ГЗК експортувалось на стратегічний для нас як країни ринок, і щоб наша співпраця з американською хімічною промисловістю тільки зміцнювалась, а обсяги зростали. Це дозволить нам перейти до горизонтів планування на 1-3 роки, навіть під час війни та матиме гарний стабілізаційний ефект. Це також дозволить нам перейти до ширшого опрацювання місцевої ресурсної бази, в тому числі шляхом повернення всіх нас до реалізації програми капітальних інвестицій. Адже, на жаль, через брак довгострокових грошей та великої кількості непрогнозованих подій останні два роки була практично на паузі.

Особисто дякую Олександру Миколайовичу Бовсуну та всій команді філії ІГЗК за ефективну роботу та високу майстерність під час запуску видобутку на карʼєрах. Наша сила в наших людях. Наша сила в команді», – резюмував Єгор Перелигін.

Нагадаємо, ОГХК виставлено 
на приватизацію, 
очікується оголошення аукціону.
У Фонді держмайна компанію оцінили
в 3,89 млрд грн (стартова ціна).
Балансові запаси (на 31.12.2023): 
ільменіт: 3 856 390 т, 
рутил: 194 250 т, 
циркон: 96 010 т (джерело)

*В розділах  Надра інших , Говорять компанії , Говорять асоціації деякі публікації / новини / прес-релізи компаній-надрокористувачів, асоціацій у сфері надрокористування та інших медіа можуть відтворюватися дослівно. В разі передруку редакція не здійснює додаткову перевірку викладеного, покладаючись на першоджерела.