Біляївський збагачувальний комбінат захистив дозволи ДАБІ на будівництво карʼєру і фабрики

Біляївський збагачувальний комбінат захистив дозволи ДАБІ на будівництво карʼєру і фабрики
Джерело зображення: https://www.facebook.com/TOV.BZK/

Верховний Суд відмовився визнати протиправними і скасувати дозволи Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ), надані в 2021 р. ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат»1 на будівництво карʼєру з видобування каолінів та фабрики для їх збагачення і переробки – на території Павлівської сільської ради, Вільнянського р-ну, Запорізької обл.. Повідомляє NADRA.INFO із посиланням на щойно оприлюднену постанову від 18.12.2024.

Нагадаємо, ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» (БЗК) користується однойменним родовищем лужного і первинного каолінів на підставі спеціального дозволу № 4064 (наданий в 2006 р., дійсний до 2026 р.).

Продається бізнес із
видобутку і виробництва
облицювального каменю-пісковика

Дозволи ДАБІ на будівництво збагачувальної фабрики і карʼєру оскаржувала громадська організації «Вольтерра»2, аргументуючи свої вимоги тим, що коли компанія звернулася до архітектурно-будівельної інспекції, в судах оскаржувався висновок з оцінки впливу на довкілля планової діяльності «Розробка Східної ділянки Біляївського родовища первинних каолінів, будівництво гірничо-збагачувального комплексу продуктивність 100 тис.м3/рік, зміна цільового призначення земельних ділянок площею близько 95 га». Щоправда, рішення про скасування висновку з ОВД ухвалено так і не було, а відтак суди не побачили підстав і для скасування дозволів ДАБІ.

Нагадаємо, до розробки Біляївського родовища комбінат приступив влітку 2022 р., а в липні 2023 р. компанія почала видобування первинного каоліну. В БЗК заявляли, що Біляївське родовище займає перше місце по кількості та якості запасів серед нових: площа родовища – 382,0 га, балансові запаси 73,99 млн тонн каолінів.

Протягом 2022-2023 рр.. ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» наростив капіталізацію з 77 млн грн до 180 млн грн. Загальний обсяг запланованих інвестицій, про який повідомлялося раніше – 30 млн євро протягом 5 років з моменту початку проекту. Розробка Біляївського родовища має запланований показник видобутку близько 100 тис. т каоліну на рік.

Як ми писали раніше, Рінат Ахметов заходить на ділянку каолінів у Житомирській області.

Читайте також, як у Верховній Раді відкоригували базові ціни для ренти за видобування каолінів.

1 – ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» контролює Олександр Вотінцев (особисто і через ТОВ «Вібо – Транс»), очолює – Олена Нестеренко (YouControl).

2 – Засновниками/учасниками ГО «Вольтерра» є Тетяна Плетень, Євгеній Вайновський, Дмитро Буркот, Олександр Зайцев, Роман Кононенко (керівник) (YouControl).