Графітовому проекту Геннадія Буткевича погодили розширення родовища

Графітовому проекту Геннадія Буткевича погодили розширення родовища
Геннадій Буткевич. Джерело фото: https://bgv.com.ua/uk/teams/

Державна служба геології та надр України внесла зміни до спеціального дозволу № 6345, наданого для видобування графіту на Південній ділянці Балахівського родовища в Кіровоградській обл.. Зміни внесено «у зв’язку із розширенням меж не більш як на 50% початково наданої у користування площі … та виявленням … нової кількості корисної копалини…». Повідомляє NADRA.INFO із посиланням на щойно оприлюднений наказ Держгеонадр № 69 від 03.03.2025 (завантажити).

Користувач Південної ділянки Балахівського родовища графіту – ТОВ «Розвиток Побужжя», яке придбало спецдозвіл з аукціону в 2018 р..

 

Первісна площа спецдозволу – 71,2 га, запаси (руда/графіт): В+С123 936 тис. т/1 302 тис. т, С218 469 тис. т/820 тис. т (офіційні дані Держгеонадр).

 

Площа розширення спецдозволу не повідомляється.

ТОВ «Розвиток Побужжя» належить до групи BGV Group Management засновника корпорації АТБ Геннадія Буткевича. Пан Буткевич контролює Розвиток Побужжя через кіпрську Бі Джи Ві Груп Лімітед, міноритарними акціонерами української компанії є Олександр Настенко і Віталій Якименко (YouControl). Керівник проекту BGV Graphite – член ради директорів BGV Group Management Віктор Танай (джерело).

Отримати оперативний коментар BGV Group щодо розширення спецдозволу на Балахівське родовище не вдалося.

Нагадаємо, Балахівський графітовий проект BGV Group Management презентувала під час конференції Ukraine Recovery Conference 2023 у Лондоні. Анонсувалося, що в 2024 р. компанія розпочне будівництво виробничого комплексу потенційною потужністю 50 тис. т графітового концентрату в рік та 19 тис. т сферичного графіту для літій-іонних батарей.

Заявлена вартість проєкту для виробництва та сферизації графіту — приблизно 400 млн дол., з яких 120 млн дол. компанія закладає на проєктування й будівництво гірничозбагачувального комбінату та виготовлення концентрату, і 250-280 млн дол. — на завод зі сферонізації та виготовлення високоочищеного графіту (джерело).

В 2024 р. в BGV заявляли, що будівництво комбінату розпочнеться в 2025-2026 рр.: «Команда BGV Graphite розраховує, що вже наступного року буде завершено стадію Feasibility, і у 2025-2026 роках розпочнеться етап будівництва комбінату. На сьогодні у межах графітового проєкту BGV інвестувала вже майже 10 млн доларів у стадії PEA (Preliminary Economic Assessment) та PFS (Pre-Feasibility Study), зокрема з урахуванням вартості спецдозволу, робіт із буріння, супутніх робіт, лабораторних досліджень, операційних витрат, а також вартості самого звіту PFS».

Згодом повідомлялося, що роботи з будівництва гірничо-збагачувального комплексу розпочнуться у першому кварталі 2026 року. Також заявлялося, що в 2024 р. були успішно завершені лабораторні та напівпромислові випробування з додаткової очистки графіту до батарейної якості 99,99% та подальше виробництво з нього сферичного графіту (SPG): «Тестування отриманого анодного матеріалу в літій-іонних батареях підтвердило максимально високу якість продукції».

Інша компанія Геннадія Буткевича, Олександра Настенка та Віталія Якименка – ТОВ «Українська постачальна група» – контролює Зарічну ділянку Заваллівського родовища графіту в Одеській обл.. Ділянка знаходиться неподалік Заваллівського графітового комбінату.

В 2021 р. РНБО затвердила перелік корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності України. Графіт – у переліку.

На правах реклами

КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ

Станом на осінь 2021 р. Геннадій Буткевич контролював 15 ділянок надр.

Читайте також Засновник АТБ повертається у велику уранову гру.