Джерело: АМКУ схвалив викуп акцій ОГХК – із зобовʼязаннями

Джерело: АМКУ схвалив викуп акцій ОГХК – із зобовʼязаннями
Фото: https://amcu.gov.ua/

Як щойно повідомило джерело NADRA.INFO в Антимонопольному комітеті України, на засіданні в четвер, 29.05.2025 АМКУ ухвалив рішення, яке фактично завершує процедуру приватизації АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»: ТОВ «Цемін Україна» із міжнародної групи NEQSOL Holding (HQ – Амстердам) Насіба Гасанова (Азербайджан) отримало дозвіл на придбання 100% акцій ОГХК.

Водночас, джерело відзначило, що дозвіл надано з “переліком зобовʼязань”.

Нагадаємо, АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» виставили на приватизацію в липні 2024 р. зі стартовою ціною на рівні 3,9 млрд грн з інвестиційними зобовʼязаннями покупця щонайменше 0,4 млрд грн. Призначений на жовтень аукціон Фонду державного майна України як такий не відбувся, оскільки ТОВ «Цемін Україна» стала єдиним зареєстрованим учасником торгів. Компанія запропонувала за ОГХК на 39 млн грн більше за початкову вартість і отримала право придбати акції за процедурою викупу, яку невдовзі погодив Кабінет Міністрів.

В листопаді покупець розрахувався за лот, сплативши до державного бюджету обіцяні 3,94 млрд грн.

В грудні АМКУ розпочав розгляд справи про концентрацію, яка тривала до сьогодні.

Регіональний директор міжнародної групи NEQSOL Holding в Україні Володимир Лавренчук заявляв, що група пана Гасанова «є сумлінним учасником процесу приватизації» і після ОГХК може купити й інші титанові активи.

Наприкінці січня в ОГХК змінився склад Правління, тоді ж повноваження склав екс-керівник підприємства Єгор Перелигін (в квітні його призначили заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів). Обовʼязки керівника компанії виконує заступник голови правління Дімітрі Каландадзе.

АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» утворилося в 2014 р. шляхом об’єднання потужностей Вільногірського гірничо-металургійного комбінату у Дніпропетровській обл. та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату у Житомирській обл. (з 2004 р. комбінати перебували в оренді Group DF Дмитра Фірташа – джерело). В 2014-2019 рр.. компанією управляло Міністерство економічного розвитку і торгівлі, з 2019 р. ОГХК перебуває в управлінні Фонду державного майна України (ФДМУ), володіє трьома дійсними спецдозволами на користування надрами:

  • № 5260 на геологічне вивчення надр із дослідно-промисловою розробкою покладів руд титану ділянки Селищанська (спірний спецдозвіл було отримано в серпні 2021 р.);
  • № 6027 на видобування руд титану і піску родовища Межирічне;
  • № 6028 на видобування пісків циркон-рутил-ільменітоносних родовища Малишівське.

На Вільногірському ГМК та Іршанському ГЗК здійснюється збагачувальне виробництво концентратів титанових руд.

За рішенням РНБО, титанові руди мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності України