Приватизація ОГХК: АМКУ оголосить рішення

Як повідомляє NADRA.INFO із посиланням на Facebook-сторінку Антимонопольного комітету України, в четвер, 29 травня 2025 р. АМКУ оголосить результати розгляду справи про концентрацію у вигляді набуття ТОВ «Цемін Україна» контролю над АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» шляхом безпосереднього придбання акцій ОГХК, що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства. Засідання АМКУ розпочнеться об 11:30.
Нагадаємо, АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» приватизували восени 2024 року – після трьох невдалих спроб в 2021 р. (деталі див. тут, тут, тут, тут, тут).
На аукціон ФДМУ зареєструвалася лише одна компанія – ТОВ «Цемін Україна» Насіба Гасанова (Азербайджан, група NEQSOL Holding). Вона запропонувала за лот на 39 млн грн більше за початкову вартість і отримала право купити лот без торгу.
11.10.2024 приватизацію ОГХК за процедурою викупу схвалив Уряд. 18.11.2024 в ФДМУ заявили, що до державного бюджету надійшли обіцяні покупцем 3,94 млрд грн.
Завершитися приватизація ОГХК має рішенням АМКУ про надання дозволу на концентрацію – Комітет розглядає справу з кінця грудня.
Наприкінці січня в компанії змінився склад Правління. Екс-очільника ОГХК Єгора Перелигіна в квітні призначили заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів.
ОГХК є членом Комітету надрокористування Європейської бізнес асоціації.
АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» утворилося в 2014 р. шляхом об’єднання потужностей Вільногірського гірничо-металургійного комбінату у Дніпропетровській обл. та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату у Житомирській обл.. З 2019 р. ОГХК перебуває в управлінні Фонду державного майна України (ФДМУ), володіє трьома дійсними спецдозволами на користування надрами:
- № 5260 на геологічне вивчення надр із дослідно-промисловою розробкою покладів руд титану ділянки Селищанська (спірний спецдозвілбуло отримано у серпні 2021 р.);
- № 6027 на видобування руд титану і піску родовища Межирічне;
- № 6028 на видобування пісків циркон-рутил-ільменітоносних родовища Малишівське.
На Вільногірському ГМК та Іршанському ГЗК здійснюється збагачувальне виробництво концентратів титанових руд.
На правах реклами

КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ