АМКУ назвав умови, на яких дозволив викуп акцій ОГХК

АМКУ назвав умови, на яких дозволив викуп акцій ОГХК

Як і повідомляло джерело NADRA.INFO, Антимонопольний комітет України, надаючи дозвіл на концентрацію у вигляді викупу акцій АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» компанією ТОВ «Цемін Україна» (група NEQSOL Holding), висунув низку вимог до покупця.

Ці зобовʼязання було сформовано за результатами опитування споживачів, конкурентів ОГХК та інших зацікавлених осіб з метою оцінки можливих наслідків заявленої концентрації на товарні ринки, зокрема, на ринку рудних концентратів.

«За результатами проведеного дослідження АМКУ встановив, що заявлена концентрація може призвести до негативного впливу на конкуренцію на ринку рудних концентратів (в сегментах концентратів цирконових, ільменітових, рутилових, дистен-силіманітових, ставролітових)», – йдеться в повідомленні Комітету.

Відтак АМКУ запросив у ТОВ «Цемін Україна» та АТ «ОГХК» пропозиції щодо зобов’язань, які вони готові взяти на себе, щоб усунути негативний вплив заявленої концентрації, та які дозволили б АМКУ прийняти рішення про надання дозволу на концентрацію.

АТ «ОГХК» і ТОВ «ЦЕМІН УКРАЇНА» надали пропозиції стосовно зобов’язань, які готові взяти на себе, а саме, протягом трьох років з моменту здійснення заявленої концентрації:

  • не обмежувати обсяги продажу відповідних рудних концентратів на внутрішньому ринку України без об’єктивних економічних причин за наявності попиту з боку суб’єктів господарювання, не пов’язаних із цим акціонерним товариством відносинами контролю;
  • під «попитом» слід розуміти формальний запит на купівлю відповідних концентратів, виражений, зокрема, офіційними листами та/або електронною перепискою чи через електронні тендери;
  • не скорочувати видобуток і виробництво відповідних рудних концентратів без економічно обґрунтованих причин;
  • застосовувати ринкові ціни під час продажу рудних концентратів суб’єктам господарювання, не пов’язаними із зазначеним акціонерним товариством відносинами контролю, зокрема не встановлювати ціни нижче ринкових;
  • не застосовувати різні умови до рівнозначних угод із суб’єктами господарювання – споживачами рудних концентратів без об’єктивно виправданих на те причин, які неможливо було б застосувати за умов існування значної конкуренції, а також не встановлювати таких умов реалізації, які неможливо було би встановити за умов існування значної конкуренції.

В АМКУ також повідомляють, що провели «market test» шляхом розміщення на офіційному вебпорталі Комітету тексту цих зобов’язань, щоб учасники ринку могли надати свої зауваження або заперечення для усунення потенційного негативного впливу концентрації на конкуренцію.

Учасники ринку не надали жодних зауважень і заперечень щодо зобов’язань, запропонованих ТОВ «Цемін Україна» та АТ «ОГХК».

Таким чином, запропоновані зобов’язання є пропорційними обґрунтованим загрозам потенційного негативного впливу заявленої концентрації на конкуренцію на ринку рудних концентратів (в сегментах концентратів цирконових, ільменітових, рутилових, дистен-силіманітових, ставролітових).

Також Комітет розробив чіткий механізм контролю за виконанням зобов’язань АТ «ОГХК», з урахуванням наданого дозволу щодо відносин контролю.

З метою належного інформування АМКУ про стан виконання зобов’язань та вимог для здійснення відповідного контролю, механізмом передбачено надавати Комітету протягом трьох років, починаючи з наступного року після надання дозволу на заявлену концентрацію, один раз на рік, але в будь-якому разі не пізніше 1 квітня копії документів та інформацію:

  • про обсяги виробництва АТ «ОГХК» рудних концентратів та їх продажу в Україні із зазначенням середньозважених місячних оптових цін на внутрішньому ринку;
  • про обсяги експорту АТ «ОГХК» та суб’єктів господарювання, пов’язаних з товариством відносинами контролю, рудних концентратів, вироблених в Україні;
  • копії всіх запитів, оформлених офіційними листами та/або електронною поштою, щодо придбання рудних концентратів, яким було відмовлено у звітному періоді. Для кожного такого запиту надавати копії листів-відповідей із зазначенням причин відмови. У разі відсутності відмов повідомити про це АМКУ;
  • копії договорів із споживачами, що діяли протягом попереднього року, щодо постачання рудних концентратів з усіма додатками, змінами та доповненнями. По одному примірнику кожного типового договору та типових документів (актів), які є невід’ємною частиною договорів, за умови, що такі договори та документи не відрізняються один від одного.

У разі недотримання учасниками концентрації встановлених планів виконання, Антимонопольний комітет України вживатиме відповідні заходи, передбачені чинним законодавством.

На правах реклами

КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ