Пов’язана з Onur компанія програла аукціон на каолінове родовище
Але ще може отримати право купити спецдозвіл замість переможця
Відбувся аукціон з продажу спецдозволу на видобування каоліну первинного та піску Павлівського родовища (Дніпропетровська обл.) терміном на 20 років. Торги пройшли 12.01.2021 р. в електронній системі ДП “Прозорро.Продажі”.
Посилання на лот: https://ubiz.ua/auctions2/auction/UA-PS-2020-11-24-000094-1
В аукціоні взяли участь 4 компанії:
- ТОВ “Старктрейд” (Дніпропетровська обл., бенефіціарний власник Казаков Тимофій Олександрович, співвласник і керівник Морозов Віталій Олександрович);
- ТОВ “Аліа Сант” (Київська обл., власник Водолаженко Олексій Федорович);
- ТОВ “Спис Україна” (Львівська обл., власник і керівник громадянин Туреччини Чакмак Фират);
- ТОВ “Українська компанія з видобування пісків та каолінів” (Дніпропетровська обл., власники Сніжко Олена Петрівна, Караманіц Костянтин Федорович, Караманиць Роман Миколайович, Бай Олександр Валерійович).
Лот виставлявся вперше. Ціна стартувала з позначки 2 968 712 грн., гарантійний внесок складав близько 594 тис. грн.
Виставлення спецдозволу на продаж ініціювало ТОВ “Українська компанія з видобування пісків та каолінів”, воно ж і перемогло в аукціоні зі ставкою 46,05 млн грн.
Всі ставки зафіксовано тут: https://ea2.openprocurement.auction/auctions/e3003dc4d11e45e08d5529d3001451b6
Зауважимо, на 0,5 млн грн менше за спецдозвіл запропонувало ТОВ “Спис Україна”. Саме до цієї компанії перейде право купити спецдозвіл у випадку, якщо ТОВ “Українська компанія з видобування пісків та каолінів” відмовиться підписувати протокол торгів.
Ми спробували зв’язатися з керівником ТОВ “Українська компанія з видобування пісків та каолінів” Сергієм Кобжевим і отримати коментар щодо намірів викупити спецдозвіл. Проте, за телефоном, вказаним в державному реєстрі, нам відповіли, що “це корпоративний номер” і він “не належить “Українській компанії з видобування пісків та каолінів”.
Нагадаємо, раніше ТОВ “Спис Україна” перемогла в аукціоні з продажу спецдозволу на Жовтоводську площу (геологічне вивчення основних корисних копалин – руд золота та супутніх корисних копалин – ніобієвих руд, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, терміном 5 років). Торги відбулися 23.12.2020, проте договір з переможцем аукціону ще не підписано.
В дописі на офіційній сторінці Державної служби геології та надр України за результатами аукціону зазначалося: “Ділянку для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки строком на 5 років придбало ТОВ «Спис Україна». Компанію на ринку пов’язують із турецькою Onur Group Ukraine, яка понад 16 років працює в Україні – інвестує в зелену енергетику, сільське господарство, гірничо-видобувну промисловість, а також займається деревообробкою, авіаперевезеннями й туризмом”. Але згодом допис було відредаговано, цитату про зв’язок між ТОВ “Спис Україна” і Onur – видалено.
Водночас, про зв’язок між компаніями свідчать дані сервісу YouControl: ще в липні 2020 року власником ТОВ “Спис Україна” був Караахметоглу Емре, головний координатор групи Onur в Україні.
Нагадаємо, 12.01.2021 р. в електронній системі ДП “Прозорро.Продажі” відбулися низка аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами:
Ділянка “Дерманка-1” (Рівненська обл., каолін первинний);
Ділянка “Ангела” (Одеська обл., піщано-гравійна сировина);
Ділянка “Джугастра 2” (Вінницька обл., вапняк);
Новозванівське родовище глинистих порід (Луганська обл., аргіліти та алевроліти);
Східна ділянка Сколівського родовища (Львівська обл., пісковики);
Ділянка “Данна” (Херсонська обл., вапняки та глини);
Ділянка “Німшин” (Львівська обл., піщано-гравійна сировина);
Ділянка “Зелена” (Рівненська обл., бурштин);
Ділянка Тишівницька (Львівська обл., піщано-гравійна сировина).