АГКУ закликає не змінювати склад міжвідомчої комісії з УРП

АГКУ закликає не змінювати склад міжвідомчої комісії з УРП

На думку Асоціації, це може стати причиною для розірвання підписаних Угод 

Асоціація газовидобувних компаній України в п’ятницю, 10.09.2021 оприлюднила відкрите звернення до Уряду України. Текст звернення опубліковано на сайті АГКУ:

“Асоціація газовидобувних компаній України, яка представляє інтереси інвесторів за 7 укладеними УРП, висловлює стурбованість щодо намірів Кабінету Міністрів України докорінно змінити склад Міжвідомчої комісії з організації та виконання угод про розподіл продукції, а також передати всю організаційну роботу цієї комісії з профільного Міністерства енергетики України на Міністерство економіки України. Відповідні зміни планують до Постанови КМУ № 644.

Нагадаємо, що Міжвідомча комісія займалася організацією перемовин та узгодженням проєктів угод. Ця титанічна й складна робота тривала більше року і закінчилася успішним підписанням в останній день 2020 року. В результаті, компанії-переможці зобов’язалися інвестувати в розробку нафтогазових площ щонайменше 12 млрд грн протягом п’яти років. Вперше в Україні було розпочато масштабні проєкти з видобутку вуглеводнів, які мають забезпечити енергетичну безпеку України.

На сьогодні інвестори ведуть активну роботу для виконання затверджених програм робіт в рамках УРП, аналізують геологічну інформацію, а також співпрацюють із Держгеонадрами, який є уповноваженим органом, що контролює виконання угод про розподіл продукції. Окрім того, одна із компаній вже розпочала розвідувальні роботи на одній із площ.

Зазначимо також, що держава Україна, підписуючи угоди про розподіл продукції, взяла на себе значні зобов’язання щодо успішної реалізації проєктів УРП. Йдеться про цілий ряд заходів щодо вдосконалення звітності та адміністрування проєктів УРП, що мають бути здійснені за безпосередньої участі Міжвідомчої комісії. Ці питання мають бути врегульовані, у більшості випадків, протягом року з дати підписання УРП, а у випадку порушення зазначених термінів, можуть стати причиною для розірвання угод.

Асоціація наголошує на тому, що ініціативи Уряду щодо зміни складу Міжвідомчої комісії та передачі всієї організаційної роботи цієї комісії іншому міністерству призведуть, по-перше, до порушення державою вищезазначених термінів та своїх зобов’язань, а по-друге, унеможливлять вчасне прийняття потрібних документів, без чого реалізувати проєкти буде неможливо.

Акцентуємо увагу на тому, що зрив масштабних нафтогазових проєктів УРП призведе до втрати мільярдних інвестицій в сектор, завдасть нищівного удару по іміджу України на міжнародній арені та стане негативним сигналом для іноземних інвесторів.

Асоціація газовидобувних компаній України звертається до Уряду та закликає Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля особисто втрутитися в ситуацію і не приймати рішення щодо зміни складу Міжвідомчої комісії та не передавати всю організаційну роботу цієї комісії Міністерству економіки України шляхом внесення змін до Постанови № 644 задля недопущення негативних наслідків для України”.

Як писали раніше в Exploration&Production Consulting (EXPRO), “Велл Ко”, яка входить до групи “Західнадрасервіс”, ще влітку розпочала роботи уже на другій з шести ділянок Угнівської площі, яка була надана компанії на умовах підписання угоди про розподіл продукції (УРП). Крім того, “ДТЕК Нафтогаз” заявляв, що вбачає ризики у виконанні умов УРП-проектів (компанія підписала УРП на Зіньківську площу) через неврегульованість законодавчих питань, пов’язаних з оподаткуванням, регламентами, повноваженнями державного уповноваженого органу та інші. У липні цього року Міжвідомча комісія з УРП запрацювала в новому складі.

 

 

Читайте також: Без торгу: спецдозволи на граніт і габро пішли за 1/10 стартової ціни

Читайте також: Власники спецдозволів – проти Президента: надрокористувачі масово оскаржують санкції РНБО

Читайте також: ОГХК отримала спірний спецдозвіл на Селищанську ділянку

Читайте також: Анульовано спецдозвіл на видобування газу на шельфі Азовського моря

Читайте також: Третя мідна “штанга”. Держгеонадр не дочекалася грошей за “рекордний” аукціон

 

 

Джерело фото: https://agpu.org.ua/novyny/novyny-asotsiatsii/ahku-zaklykaie-ne-zminiuvaty-sklad-mizhvidomchoi-komisii-bo-tse-mozhe-staty-prychynoiu-dlia-rozirvannia-pidpysanykh-urp