Smart Energy завершила польові 3D-сейсморозвідувальні роботи Свистунківсько-Червонолуцького родовища

Smart Energy завершила польові 3D-сейсморозвідувальні роботи Свистунківсько-Червонолуцького родовища

Новини компаній

Smart Energy закінчила польовий етап 3D-сейсміки на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі та перейшла до обробки та інтерпретації отриманих даних. Повідомляють у групі. Результатом дослідження стане перша 3D-модель родовища та уточнена програма буріння для цієї ліцензійної ділянки.

3D-сейсміка Свистунківсько-Червонолуцького родовища розпочалась наприкінці жовтня 2021 року. Після розгортання обладнання, яке тривало два тижні, було проведено збір даних. Він охопив усю територію спеціального дозволу. Загалом польовий етап дослідження тривав два з половиною місяці. З другої половини січня поточного року проходить обробка та інтерпретація зібраної інформації. Їх закінчення заплановано на квітень.

“Ми раді, що за такий строк нам вдалось провести повноцінні  3Д-сейсморозвідувальні роботи Свистунківсько-Червонолуцького родовища. По завершенню всіх робіт матимемо першу сучасну 3D-модель Свистунківсько-Червонолуцького родовища, яка є дуже важливою для подальшого планування його розробки”, – прокоментував  Віктор Дудзич, технічний директор Smart Energy.

Зокрема, майбутня 3D-модель родовища дозволить визначити оптимальне розташування нових свердловин на ліцензійній ділянці. Відповідно до виробничої програми Smart Energy до 2029 року їх має бути сім.

3D-сейсміку Свистунківсько-Червонолуцького родовища проводить ТОВ “Вікоіл Лтд”. Незважаючи на складні погодні умови, компанія якісно та вчасно виконала запланований обсяг польових робіт та розпочали етап обробки та інтерпретації матеріалів. До інтерпретації зібраних даних також залучено британську компанію EPI Ltd.

Нагадаємо, що спеціальний дозвіл на розробку Свистунківсько-Червонолуцького родовища має компанія “Аркона Газ-Енергія”, яка з 2020 року входить до складу групи Smart Energy. Наразі, окрім геологічних досліджень, компанія бурить свою першу свердловину на родовищі та готується до спорудження установки з підготовки газу.

Раніше в Smart Energy заявляли, що за 12 місяців 2021 року компанії групи сукупно сплатили 2,2 млрд грн податків, що майже в два з половиною рази більше за аналогічний період минулого року (948,0 млн грн). Ця сума включає також 983,2 млн грн рентних платежів за користування надрами до бюджетів усіх рівнів. Відповідно, до регіональних скарбниць з ренти було перераховано 49,2 млн грн.

Значне збільшення податкових платежів у порівнянні з 2020 роком спостерігається за такими статтями як податок на прибуток та податок на додану вартість: вони зросли фактично втричі. Попри невелике зниження річного видобутку, рентні платежі також збільшились – у 2,3 рази. Така динаміка пояснюється суттєвим зростанням ціни на газ у 2021 році.

“З точки зору цінового фактору 2021 рік виявився сприятливим для газовидобувних компаній. Це забезпечило значне збільшення податкових відрахувань наших компаній до державного та місцевих бюджетів. Водночас, зростання ціни призвело до урядових ініціатив, які здатні значно пригальмувати розвиток галузі, а з ним і нарощення видобутку українського газу”, – прокоментував Олексій Заєць, фінансовий директор групи Smart Energy.

За звітний період компанії групи Smart Energy також виділили 6,7 млн грн на соціально значущі проєкти громад, на територіях яких вони працюють. Зокрема, “Аркона Газ-Енергія” перерахувала до Полтавського обласного бюджету в рамках укладеного двостороннього договору 776 тис. грн, а також презентувала подарунки школярам Заводської територіальної громади до значимих свят.

Представництво “Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед” виділило 1,3 млн грн на потреби Лохвицької громади. Ці кошти пішли на переобладнання частини приміщень стаціонарного відділення Лохвицької районної лікарні під реабілітаційне відділення, підтримку футбольної команди села Яхники та заміну покриття місцевих спортивних доріжок, на придбання пам’ятника Григорію Сковороді Чорнухинською громадою, купівлю корисних та солодких подарунків для школярів.

Компанія “Укргазвидобуток” на соціальні потреби виділила 4,0 млн грн у 2021 році. Найбільшим проєктом звітного періоду стала допомога в розмірі 3 млн грн на капітальний ремонт опалювальної системи “Мереф’янського медичного ліцею”. Також компанія перерахувала Нововодолазькій територіальній громаді 800 тис. грн на придбання шкільного автобусу та підтримала унікальний проєкт для дітей Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС, взяла участь у закладанні нового парку в селі Рокитне.

Компанія “Пром-Енерго Продукт” виділила понад 0,5 млн грн допомоги Новопокровській територіальній громаді на реалізацію кількох проєктів, серед яких ремонт адмінбудівлі в селі Тернова, придбання будівельних матеріалів для ремонту приміщень Тернівського ліцею, ремонт шкільного автобусу, придбання медичного приладдя для боротьби з COVID-19 тощо.

 

Довідково

Група компаній Smart Energy входить до складу інвестиційної групи Smart Holding, реалізує проєкти з розвідки та промислової розробки родовищ вуглеводнів та належить до п’ятірки найбільших приватних газовидобувників України, сумарно видобуваючи понад 1 млн м3 газу на добу.

Нафтогазовий напрям Smart Energy представлений компанією «Укргазвидобуток» (Харківська область), а також публічною британською компанією Enwell Energy. У свою чергу, активи Enwell Energy працюють на Полтавщині – це Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» і «Аркона Газ-Енергія», а також на Харківщині – компанія «Пром-Енерго Продукт».

Кінцевим бенефіціаром групи є народний депутат Верховної  Ради України, бізнесмен Вадим Новинський.

Вадим Новинський також є власником компанії “Смарт Граніт”, яка видобуває граніти і гнейси на Передаточнинському родовищі в Запорізькій області, а також нещодавно перемогла на торгах і в грудні 2021 р. отримала спецдозвіл на Андріївське родовище гранітів у Донецькій області.

Також компанії Новинського ТОВ “Віджи Фармінг” і ТОВ “Віджи Продакшн” є власниками спецдозволів на питні і технічні підземні води.

 

Джерело фото: прес-служба Smart Energy