В СБУ заявили про блокування видобувних активів на 1 млрд грн

В СБУ заявили про блокування видобувних активів на 1 млрд грн

В Службі Безпеки України заявили про блокування «активів видобувних компаній російського олігарха на понад 1 млрд грн». Повідомляє NADRA.info із посиланням на телеграм-канал СБУ.

«Служба безпеки припинила діяльність організації, яка займалась незаконним видобутком українських надр у промислових масштабах. Нею керував впливовий російський бізнесмен, якому належала ціла фінансово-промислова група.

Свої мільйонні прибутки компанія направляла на фінансування повномасштабної агресії рф, а також на матеріальне забезпечення окупаційних адміністрацій в Криму та на сході України.

У Київській та Житомирській областях його комерційні структури займались масштабним видобутком піску та щебеню без сплати податків до держбюджету.

 

Також зловмисники причетні до схем рейдерських захоплень спеціалізованих підприємств надровидобувної галузі нашої держави.

Крім того, бізнесмен систематично виправдовував російську агресію, заперечував злочини окупантів і підтримував терористичні організації на сході України, а також став засновником однієї з російських компаній разом з так званим «міністром днр», – йдеться у повідомленні.

Чиї саме активи заблокували силовики? Про яку саме «організацію», якого «впливового російського бізнесмена» і «міністра днр» йдеться, в СБУ не повідомляють. 

Отримати коментарі керівника компанії, на яку вказують кілька не повʼязаних між собою джерел NADRA.info, наразі не вдалося.

 

Нагадаємо, в Агентстві з розшуку та менеджменту активів (АРМА) досі не оголосили конкурс на відбір управителя, якому буде передано арештовані корпоративні права і майно ТОВ «Глухівський карʼєр кварцитів». Це підприємство повʼязують із російським бізнесменом Олегам Дерипаскою.

Також ми писали раніше, що російська Корпорація «ВСМПО-Авісма» вийшла з капіталу кіпрської компанії Limpieza Limited, яка володіє 100% ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат» – за 4 дні до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 р..

 

Джерело фото: https://t.me/SBUkr/4508?single