Україна та Європейський Союз поглиблюють партнерство у сфері критичної сировини

Україна та Європейський Союз поглиблюють партнерство у сфері критичної сировини

Новини Держгеонадр

12 вересня Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах як учасник української делегації під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця в межах робочого візиту до Праги взяв участь у двосторонній зустрічі з Віце-Президентом Європейської комісії Марошем Шефчовічем. Повідомляє прес-служба Держгеонадр.

Під час наради сторони обговорили перспективи розробки українських родовищ критичної сировини у рамках підготовки до ″зеленого переходу″, пошук нових рудопроявів і діджиталізацію відповідної геологічної інформації.

«Сильною стороною України є її ресурсна база корисних копалин, особливо стратегічних мінералів для розвитку Європейського Союзу в напрямі стійкого та дружнього для навколишнього середовища майбутнього», –підкреслив Марош Шефчович.

Україна стабільно рухається за окресленим напрямом в дорожній карті Меморандуму про стратегічне партнерство між ЄС та Україною у сфері корисних копалин та акумуляторів, укладеного 13 липні 2021 року. За словами Міністр захисту навколишнього середовища, 12 урядових органів, українських компаній, організацій та наукових установ уже долучилися до панєвропейських промислових альянсів European Raw Materials Alliance та European Battery Alliance.

«Найголовніше для України – зробити більш екологічно чистим видобуток корисних копалин із залученням нових сучасних технологій (Green mining) та мінімізувати вуглецевий слід», – наголосив Руслан Стрілець.

Україна представила перелік із понад 30 незаліцензованих ділянок для розвідки та видобутку стратегічних корисних копалин, що розміщений в Інвестиційному атласі надрокористувача. Це має сприяти залученню європейських компаній до пошуку та розробки покладів стратегічних копалин (титан, літій, графіт, берилій, рідкоземельні метали), а також газових покладів в Україні.

«Вже створено бета-версію інтерактивної онлайн карти стратегічних корисних копалин в Україні, що містить інформацію про ліцензії, родовища, рудопрояви – понад 1000 об’єктів (наразі вільний доступ тимчасово обмежений). Крім того, Україна готова розкрити та забезпечити онлайн доступ до геологічної інформації про корисні копалини будівельної групи задля прискорення післявоєнного відновлення інфраструктури та соціальних об‘єктів у країні», – повідомив Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах.

Сторони погодилися посилити зусилля, щоб зібрати й оцифрувати відповідну геологічну інформацію та забезпечити до неї зручний доступ інвесторів із Європи та зі всього світу.

Також домовлено спільно провести міжнародний інвестиційний форум для залучення іноземного капіталу та сучасних технологій у спільні проєкти в Україні з пошуку, видобутку, переробки й виготовлення матеріалів, що входять сьогодні до глобального «зеленого порядку денного» та мінімізувати виклики шантажу діючого кола постачальників і ризик переривання постачань з їх боку.

 

Довідково

Наразі база даних налічує 175 тисяч томів книг (у середньому 200 сторінок кожна), з них у цифру переведено 10 тисяч (6%). Наявне обладнання і співробітники вже сьогодні дозволяють силами ДНВП «Геоінформ України» сканувати до 25 тисяч томів на рік.

 

Нагадаємо, під час Конференції високого рівня щодо стратегічного партнерства між ЄС та Україною у сфері критичної сировини Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Віце-президент Європейської Комісії Марош Шефчовіч підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сировинній галузі та дорожню карту заходів.

 

Джерело зображення: https://www.geo.gov.ua/ukrayina-ta-yevropeyskyy-soiuz-pohlybliuiut-partnerstvo-u-sferi-krytychnoyi-syrovyny/