Розпочав роботу Електронний кабінет надрокористувача
Новини Держгеонадр
Від сьогодні подання заяв і пакетів документів для отримання, продовження строку дії, внесення змін, розширення меж, переоформлення спеціальних дозволів на користування надрами відкрито через е-кабінет
Набув чинності Порядок функціонування електронного кабінету надрокористувача, що затверджений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів. Це дозволяє розпочати його промислову експлуатацію. Повідомляє Державна служба геології та надр України.
Сервіс розміщено на Державному геологічному порталі, вхід до якого здійснюється через Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема», офіційний вебсайт Держгеонадр або Єдиний державний вебпортал електронних послуг (у разі наявності технічної можливості). Розробником та технічним адміністратором е-кабінету є ДНВП «Геоінформ України».
Подання заяв і пакетів документів відбувається в електронній формі засобами електронної ідентифікації з накладанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Надання пропозицій Міндовкіллям щодо можливості надрокористування, погодження органів місцевого самоврядування також відбуватиметься переважно в електронній формі через е-кабінет.
«Запуск е-кабінету є вагомим результатом спільної роботи Міндовкілля та Держгеонадр у діджиталізації сфери надрокористування, – зауважив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Електронний кабінет – це зручний сервіс покликаний пришвидшити процес опрацювання поданих заяв та зменшити кількість повернення документів надрокористувачам через допущені ними технічні помилки. Ми плануємо розширювати його функціонал, а також працюємо над переведенням усіх можливих послуг в онлайн режим».
Функціонал е-кабінету дозволяє використовувати просунуту ГІС-систему, за допомогою якої в режимі онлайн можна перевірити контур заяви, що подається, на перетин з дійсними спеціальними дозволами, іншими поданими заявами, об’єктами природно-заповідного фонду, Державного земельного кадастру України і водними об’єктами. Використання ГІС-системи покликане зменшити кількість повернень документів надрокористувачам через наявність перетинів, а також надавати інформацію про земельні ділянки, що потрапляють у межі контуру заяви. Наразі через обмеження доступу до інформації у зв’язку з уведенням у дію воєнного стану згаданий функціонал закрито і буде відновлено після його скасування.
Порядком функціонування е-кабінету також передбачена можливість подачі заяв та документів для проведення державної реєстрації робіт і досліджень, пов’язаних з геологічним вивченням надр (форма 3-ГР) та щорічної звітності про баланс запасів корисних копалин (форми 5-ГР, 6-ГР, 7-ГР). Наразі ці послуги перебувають у розробці.
До початку промислової експлуатації кабінет працював у тестовому режимі. У разі виявлення помилок чи наявності зауважень щодо роботи ресурсу в Держгеонадр просять негайно інформувати адміністратора кабінету електронною поштою [email protected].
Також у Службі звертають увагу користувачів на імовірність збоїв доступу до Е-кабінету через перебої електропостачання. З метою запобігання таким ситуаціям адміністратор проводить роботу з використання хмарних технологій.
В Держгеонадр також нагадують, що на Держгеопорталі розмістили конвертер для перерахунку каталогу координат кутових точок ділянок надр із СК-42 (Pulkovo-42) у WGS-84.
Нагадаємо, запустити електронний кабінет надрокористувача в бета-режимі в Держгеонадр обіцяли влітку 2021 р.. В грудні 2021 року про розгортання електронного кабінету Роман Опімах розповідав учасникам річної конференції Української асоціації вапняної промисловості (УАВП) LIMEFORUA-2021. Позитивні сподівання від запуску сервісу NADRA.INFO висловлювали надрокористувачі. Заступник Міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Євгеній Федоренко під час зустрічі з учасниками Комітету надрокористування Європейської Бізнес Асоціації заявляв, що електронний кабінет надрокористувача може запрацювати у повному функціоналі вже в жовтні 2022 р.