Group DF: видобуток ільменітової руди в 2022 р. впав на 36,8%

Group DF: видобуток ільменітової руди в 2022 р. впав на 36,8%
Фото: Group DF

Скорочення обсягів відбулось через логістичні обмеження та зниження локального та глобального попиту на двоокис титану

Новини компаній

У  2022 році підприємства титанового бізнесу Group DF видобули ільменітової руди 1 798 млн куб. м (- 36,8%) та виробили 103,6 тис. тонн ільменітового концентрату (- 27,0%). Повідомляють у групі.

Попри падіння обсягів виробництва, підприємства титанового бізнесу Групи за рік майже подвоїли податки у бюджети всіх рівнів – сплачені податки та збори зросли на 49,3% і склали 185,4 млн грн.

«На виробничі результати титанового бізнесу вкрай негативно вплинули війна та її наслідки – світова рецесія в багатьох галузях та відповідне падіння глобального попиту на фарби, лаки, вироби з пластмаси, меблі тощо. Концентрат, який виробляється на наших ГЗК, є базовою сировиною для виробництва діоксиду титану. Двоокис титану, своєю чергою, є пігментом і компонентом для виробництва лакофарбових матеріалів, папери, пластмас. Зниження споживання пігменту в світі пов’язане з падінням зокрема будівельної галузі. Світова рецесія та падіння попиту призвели до суттєвого падіння світових цін на титанову продукцію», – прокоментував Олег Арестархов, керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF – «Значне зменшення обсягів виробництва відбулось із-за зупинки або суттєвого зниження виробництва у найбільших світових виробників пігментного діоксиду титану – таких як Venator, Kronos, Precheza, Chemours, Tronox. Вони знизили навантаження потужностей відповідно до зниженого попиту.  Дуже логічно, що у всьому світі «просіла» добувна галузь, яка поставляє сировину для виготовлення пігментів. Україна не стала виключенням».

Попит на титанову продукцію у світі та ціни на титановий концентрат та двоокис титану будуть відновлюватись разом з відновленням економік провідних країн. Виробничі результати титанового бізнесу Group DF у 2023 році будуть напряму залежати від двох взаємопов’язаних факторів – термінів закінчення війни в Україні та терміном виходу глобальної економіки з рецесії.

«Як тільки європейська економіка почне зростати, це позначатиме зростання попиту на концентрат та двоокис титану. Вже зараз ми спостерігаємо відновлення глобальних титанових ринків. Є певні індикатори виходу Європи з кризи. Це дає нам підґрунтя для нарощування обсягів виробництва. Ми дивимося з певним оптимізмом у 2023 та 2024 роки. Є колосальний потенціал ринку і шанс змінити роль України на ньому. Зі вступом в ЕС, Україна, безумовно, буде претендувати на статус нового європейського титанового хаба», – наголошує Арестархов.

Довідково (дані Group DF):

Титановий бізнесу Group DF охоплює «Межирічинський ГЗК», «Валки-Ільменіт» (Житомирська обл.), та «Мотронівський ГЗК» (Дніпропетровська обл.), який будується. Титановий бізнес Group DF працює виключно в сегменті «хімічного титану» – виготовляє концентрат, який використовується для виробництва пігментного діоксиду титану, з який використовується для виробництва лакофарбових матеріалів, папери, пластмас тощо

Group DF – диверсифікована міжнародна група компаній, бізнес якої представлений в ряді країн Європи і Азії. Зокрема, Group DF – один з найбільших на території Східної Європи інвесторів в газорозподільну, хімічну, титанову і портову галузі. Засновник і власник Group DF – український бізнесмен Дмитро Фірташ. Бізнесмен увійшов до топ-10 списку підприємців Forbes Україна та журналу Фокус, які найбільше допомогли українцям під час війни. З початку повномасштабної війни в Україні бізнеси Group DF надали допомогу українцям, армії та ТРО на загальну суму 588,7 млн грн. Найбільші статті допомоги – перерахування $3,5 млн на спецрахунок НБУ, відновлення інфраструктури у зруйнованих містах, надання прямої гуманітарної допомоги, закупівля медикаментів та логістичне супроводження 14 лікарень

.