Уряд затвердив порядок ведення, функціонування та доступу до ЄДЕГС

Уряд затвердив порядок ведення, функціонування та доступу до ЄДЕГС
Джерело фото: https://www.geo.gov.ua/

Новини Держгеонадр

Документ розробило Міндовкілля спільно з Держгеонадрами з метою формування єдиного інформаційного простору у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр 

 

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про затвердження Порядку ведення, функціонування та доступу до інформації єдиної державної електронної геоінформаційної системи користування надрами», розроблену на виконання Закону України від 01.12.2022 № 2805-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами», яким внесені зміни до ряду законодавчих актів, у тому числі Кодексу України про надра. Повідомляють в Державній службі геології та надр України.


Порядок визначає перелік складових системи, загальні засади функціонування, процедуру та вимоги щодо ведення єдиної державної електронної геоінформаційної системи у сфері надрокористування.

«Створення єдиної державної електронної геоінформаційної системи користування надрами є продовженням процесу діджиталізації галузі, – повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Об’єднання відповідних ресурсів і реєстрів у єдину систему, допоможе оптимізувати вирішення завдань, пов’язаних із надрокористуванням, зменшивши часові та фінансові витрати на інформаційно-пошукові, розрахункові та аналітичні роботи. Бізнес зможе проводити власні вишукування, обирати об’єкти та приймати інвестиційні рішення, практично не виходячи з офісу».

Електронний кабінет надрокористувача є складовою Єдиної державної електронної геоінформаційної системи. Уряд затвердив положення, що визначають загальні засади його функціонування згідно з Кодексом України про надра. ЄДЕГС також об’єднає державний фонд надр України, державні реєстри спецдозволів, нафтових, газових і артезіанських свердловин, державний водний кадастр (підземні води), державний геологічний веб-портал. В системі будуть доступні форми звітності щодо обліку запасів корисних копалин, відомості про заяви на отримання, продовження строку дії, внесення змін до спецдозволів, каталог відомостей про геологічну інформацію, протоколи ДКЗ України, а також інформація про державну реєстрацію геологорозвідувальних робіт, про ділянки надр, запропоновані для отримання надр у користування шляхом проведення аукціонів та на умовах УРП та інше.

Нагадаємо, Уряд затвердив нові форми документів у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр. Зокрема, форму спеціального дозволу на користування надрами, форми заяв на отримання, продовження строку дії та внесення змін до спецдозволу, для ініціювання ділянки надр на аукціон, для внесення змін до угоди про умови користування надрами.

 

Станом на 12:00 24.05.2023 Постанову КМУ «Про затвердження Порядку ведення, функціонування та доступу до інформації єдиної державної електронної геоінформаційної системи користування надрами» не внесено до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.