Прокуратура: Ділянку бурштину площею 10 670 га віддали в користування незаконно

Прокуратура: Ділянку бурштину площею 10 670 га віддали в користування незаконно
Зображення асоціативне

В Житомирській обласній прокуратурі заявили, що Верховний Суд підтримав позицію цього органу щодо незаконності видачі спецдозволу на розробку ділянки з покладами бурштину площею 10 670 га.

«Наразі залишено у силі попередні рішення судів, якими скасовано спецдозвіл про надання приватній структурі права здійснювати геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку бурштину на площі 10670 га. Відтак, намагання товариства протиправно, на позаконкурсних умовах, займатися видобуванням бурштину на Житомирщині виявилися марними.

Нагадаємо, у 2016 році товариство отримало від Держслужби геології та надр України поза аукціоном зазначений спецдозвіл на користування родовищем. Дозвіл у такий спосіб видали нібито за наявності орендованого цілісного майнового комплексу, пристосованого для геологорозвідувальних робіт та дослідного видобутку бурштину.

Проте прокурори встановили, що насправді відповідач не орендує цілісний майновий комплекс в межах родовища, а лише підвальне приміщення з мотопомпами та частину земельної ділянки в іншій місцевості. Заявлені прокуратурою вимоги про скасування безпідставно виданого дозволу підтримали суди усіх рівнів, у тому числі і Верховний Суд.  

Тоді відповідач подав заяву про перегляд справи нібито за нововиявленими обставинами, стверджуючи, що сукупність наявних активів підприємства повністю відповідає поняттю «цілісний майновий комплекс». Суди першої та апеляційної інстанцій прийняли рішення на користь товариства, відмовивши в задоволені позову прокурору.

Суд найвищої інстанції 17.01.2024 вдруге визнав вимоги прокуратури обґрунтованими та поставив остаточну крапку, скасувавши спеціальний дозвіл на користування надрами на родовище бурштину ділянки Козюлівська», – йдеться в прес-релізі Житомирської обласної прокуратури.

На правах реклами

КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ

У повідомленні прокурорів не зазначено назву компанії-надрокористувача. Водночас, оприлюднені дані вказують на те, що йдеться про ТОВ «Амбер Холдинг». За даними YouControl, ця компанія володіє спецдозволом на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою покладів бурштину на ділянці Козюлівська. А дані Публічного аудиту надрокористування підтверджують згадану в релізі площу ділянки – 106,7 кв. км, або 10 670 га.

Ознайомитися з текстом згаданої постанови Верховного суду від 17.01.2024 можна за посиланням.

ТОВ «Амбер Холдинг» засновано в 2014 р.. Статутний капітал 44 030 грн. Реєстрація – м. Львів. Власники: Баланда Володимир (Німеччина), Садовий Ярослав (Україна). Керівник: Коц Віктор. Крім ділянки Козюлівська, Амбер Холдинг користується бурштиноносною ділянкою Зимухінська (спецдозвіл №4794, дійсний до 2026 р.) (YouControl).