Ferrexpo у I кв. 2024 удвічі збільшила виробництво окатків (GMK Center)

Ferrexpo у I кв. 2024 удвічі збільшила виробництво окатків (GMK Center)
Окатки. Автор фото Дмитро Купцов

За рахунок відновлення експорту продукції морським шляхом компанії вдалося збільшити експорт та розширити його географію

Залізорудна компанія Ferrexpo з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондонській фондовій біржі, протягом січня-березня 2024 року збільшила виробництво залізорудних окатків у 2,9 раза порівняно з попереднім кварталом, та вдвічі у порівнянні з I кварталом 2023-го – до 1,814 млн т. Про це йдеться у звіті компанії, пише GMK Center*.

Протягом першого кварталу компанія виробила 1,73 млн т преміальних окатків з власного концентрату (вміст заліза 65%), що в 3 рази більше кв./кв. та на 92% більше порівняно з січнем-березнем 2023 року. Ще 82,5 тис. т окатків (вміст заліза 65%) вироблено зі стороннього концентрату – це на 65% більше кв./кв. Водночас у першому кварталі 2023 року така продукція не вироблялась.

Джерело: https://gmk.center/

Виробництво товарного концентрату за I квартал 2024 року становило 240,52 тис. т, що в 4,8 раза більше кв./кв. та 4,5 раза більше р./р. Загальний обсяг виробництва залізорудної продукції сягнув 2,05 млн т, що втричі більше порівняно з попереднім кварталом, та у 2,1 раза р./р.

«Наші підприємства досягли значних результатів у I кварталі. Це наш найкращий квартальний показник з моменту повномасштабного вторгнення в Україну й заслуга працівників, які невпинно працюють з лютого 2022 року в складних умовах. Ми відновили експорт продукції портами, що дозволило збільшити обсяги виробництва й постачати окатки до країн Близького Сходу, Північної Африки та Азії», – коментує Лучіо Дженовезе, голова ради директорів Ferrexpo.

Водночас, за його словами, компанія має проблеми з нестачею персоналу. Зокрема, збільшується кількість мобілізованих працівників. Наразі вона становить 669 робітників, що є найбільшим показником з початку повномасштабного вторгнення. Військовослужбовцям, які повернулися, компанія надає підтримку, яка включає фізичну та психологічну реабілітацію, а також перекваліфікацію, якщо людина не може повернутися на попереднє робоче місце через проблеми зі здоров’ям.

«Виклики війни постійно змінюють наше робоче середовище, й ми повинні постійно адаптуватися до більш жорстких умов, що вимагає гнучкості персоналу. Для забезпечення сталої стійкості ми приділяємо значну увагу навчанню робітників у Центрі технічної експертизи Ferrexpo, де реалізуються численні ініціативи, спрямовані на підвищення кваліфікації, перекваліфікацію та перепідготовку співробітників, у тому числі швидке отримання професійних кваліфікацій», – додав він.

«Ferrexpo збільшує виробництво, не зважаючи на воєнні виклики. Це найкраще підтвердження адаптивності компанії та її прихильності до підтримки економіки України у цей складний час. Зростання виробництва і, відповідно, експорту продукції компанії означає збільшення валютних надходжень до країни й збільшення податкових відрахувань до бюджетів усіх рівнів» – зазначає аналітик GMK Center Андрій Глущенко.

Як повідомляв GMK Center, за підсумками 2023 року Ferrexpo скоротила виробництво окатків на 36% у порівнянні з 2022 роком – до 3,845 млн т. Загальне виробництво залізорудної продукції склало 4,15 млн т.

Ferrexpo– залізорудна компанія з активами в Україні, яка пройшла лістинг на Лондонській фондовій біржі. Виробляє та експортує високоякісні залізорудні окатки для виробництва сталі. Виробничі активи – Полтавський та Єристівський ГЗК (по 100% акцій у власності). Також компанія розроблює Біланівський ГЗК.

*В розділах Говорять асоціації , Говорять компанії , Надра інших деякі публікації/новини/прес-релізи компаній-надрокористувачів, сервісних компаній, асоціацій у сфері надрокористування та інших медіа можуть відтворюватися дослівно. В разі передруку редакція не здійснює додаткову перевірку викладеного, покладаючись на першоджерела.