РНБО повторно застосувала санкції до раніше заблокованого карʼєру

РНБО повторно застосувала санкції до раніше заблокованого карʼєру
Джерело зображення: https://www.google.com.ua/maps/

У квітні Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) застосувала економічні обмеження (санкції) до ТДВ «Первомайський спеціалізований кар’єр», яке володіє спецдозволом №4310 на видобування граніту родовища Софіївське в Миколаївській області. Повідомляє NADRA.INFO.

Санкції застосовано терміном на 10 років, вони передбачають, з-поміж іншого, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами. Рішення РНБО введено в дію Указом Президента України Володимира Зеленського №219/1014 від 04.04.2024 (джерело). Також санкції застосовано до ТОВ «СПМК-17», яке володіє 91,87% ТДВ «Первомайський спеціалізований карʼєр» (YouControl).

Площа Софіївського родовища – 39,2 га. Запаси (кат. А+В+С1) – понад 27 млн куб. м гранітів (за даними Публічного аудиту надрокористування станом на осінь 2021 р.).

NADRA.INFO писали, що в квітні 2021 р. РНБО застосувала до ТДВ «Первомайський спеціалізований кар’єр» санкції терміном на три роки. Після чого Державна служба геології та надр України зупинила дію спецдозволу. Відтак, після цьогорічного рішення про санкції, Держгеонадра оновили підставу зупинення (завантажити наказ, додаток).

ТДВ «Первомайський спеціалізований кар’єр» засноване в липні 1995 р. Статутний капітал 2 млн грн. Реєстрація – с. Мигія, Первомайський р-н, Миколаївська обл. Кінцевий бенефіціарний власник: Амірханян Сєда. Керівник: Байда Володимир.

Нагадаємо, в 2023-2024 рр.. Держгеонадра зупинили низку видобувних і пошукових спецдозволів на користування надрами українським компаніям на тій підставі, що раніше до власників бізнесів було застосовано санкції РНБО. Огляд наслідків – читайте за посиланням.

Переглянути санкційну політику в сфері надрокористування пропонують в Європейській Бізнес Асоціації.