15 УРП для Укрнафти: які родовища хочуть розробляти на умовах Угод про розподіл продукції
ПАТ «Укрнафта» звернулася до Міністерства енергетики України як до робочого органу Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції (МВКУРП) щодо ділянок нафтогазоносних надр – із пропозиціями винести на розгляд Комісії питання укладання УРП без проведення конкурсу на 15 ділянок надр.
Про таке NADRA.INFO повідомили у Міністерстві енергетики України у відповідь на запит (див. нижче сканкопію).
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 6 Закону України «Про УРП», Укрнафта планує трансформувати в Угоди про розподіл продукції такі чинні спецдозволи на користування надрами (з назвами родовищ):
- № 1643 – Харківцівське;
- № 2060 – Ярмолинцівське;
- № 2177 – Пасічнянське;
- № 2075 – Мельничинське;
- № 2794 – Лопушнянське;
- № 1074 – Липоводолинське;
- № 1670 – Коханівське;
- № 1669 – Клинсько-Краснознаменське;
- № 832 – Заводівське;
- № 1273 – Довбушансько-Бистрицьке;
- № 1671 – Гоголівське;
- № 1859 – Волошківське;
- № 1435 – Вигода-Витвицьке;
- № 2032 – Василівське;
- № 1671 – Андріяшівське.
Також у Міністерстві енергетики заявили, що експертизи проєктів Угод (згідно з п.7. Положення про МВКУРП) ще не проводилися. Які компанії виявили бажання бути інвесторами у майбутніх УРП – Міненерго даними не володіє:
«На сьогодні зазначені звернення опрацьовуються відповідно до законодавства, експертизи проєктів угод про розподіл продукції не проводились. У Міністерстві енергетики України відсутня інформація щодо суб’єктів господарювання, які виявили бажання бути інвесторами/сторонами майбутніх УРП», – повідомив заступник Міністра енергетики Микола Колісник.
Як ми повідомляли раніше, восени 2023 р. Укрнафта запропонувала інвесторам для спільної розробки 21 родовище. В липні цього року прийом заяв про спільну розробку продовжили до 10.09.2024. З алгоритмом подання заявок та відбору потенційних інвесторів можна ознайомитися за посиланням.
Станом на червень 2024 р., в Україні виконувалися дві Угоди про розподіл продукції (з 12-ти дійсних), сумарний видобуток вуглеводнів за якими перевищив 100 млн куб. м. Це УРП на ділянці Угнівська (угода виконується з весни 2022 р., інвестор ТОВ «Велл Ко» Зіновія Козицького) та на ділянці Іванівська (інвестор – державне АТ «Укргазвидобування»). За два роки УРП на ділянці Угнівська дала бюджетам Львівщини близько 2 млн грн ренти.
В лютому 2022 р. МВКУРП розглянула першу заявку про конкурс на літієву УРП, однак на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну конкурс так і не було оголошено. В лютому 2023 Кабінет Міністрів України затвердив перелік ділянок надр (родовищ корисних копалин), які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться у користування шляхом укладення угод про розподіл продукції. Згодом у Міністерствах економіки та енергетики заявили, що вважають передчасним оголошення і проведення під час війни конкурсів для укладення УРП щодо ділянок надр із покладами стратегічних корисних копалин.