Юлія Тимошенко просить НАБУ розслідувати продаж ОГХК
Народний депутат Верховної Ради України, лідер партії і фракції ВО «Батьківщина», екс-Премʼєр-міністр України в 2005 та 2007-2010 рр.. Юлія Тимошенко подала до Національного антикорупційного бюро України заяву про злочин щодо приватизації акцій АТ «Обʼєднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК). Як повідомляє NADRA.INFO, копію заяви опубліковано ввечері пʼятниці, 27.12.2024.
Юлія Тимошенко вважає, що «дії посадових осіб Фонду державного майна України, які полягали у визначенні об’єкту приватизації, підготовки такого об’єкту до приватизації, та продажу його на аукціоні з єдиним учасником шляхом викупу є незаконними та такими, що призводять до послаблення обороноздатності України, з урахуванням військової агресії РФ відносно України». Більше читайте в повному тексті заяви:
Нагадаємо, після трьох невдалих спроб в 2021 р. (деталі див. тут, тут, тут, тут, тут), восени 2024 року Фонд державного майна України приватизував ОГХК за процедурою викупу. Єдиним зареєстрованим учасником призначеного на 09.10.2024 аукціону стало (а відтак отримало право викупити лот) ТОВ «Цемін Україна» із групи компаній NEQSOL Holding азербайджанця Насіба Гасанова, яке запропонувало за акції ОГХК понад 3 млрд 938 млн грн – на 39 млн грн більше за початкову вартість компанії. Цінову пропозицію було сплачено 18.11.2024.
Керівник NEQSOL в Україні, член наглядової ради Vodafone Україна, голова наглядової ради АТ «Ощадбанк» Володимир Лавренчук заявляв, що група пана Гасанова «є сумлінним учасником процесу приватизації» і після ОГХК може купити й інші титанові активи.
«Мені здається, ця компанія виглядає досвідченою, такою, що розуміється на мінеральній сировини, і може зробити «цукерку» з цього занедбаного підприємства [ОГХК] зі слабкою ресурсною базою, боргами і скандалами. Та й нинішній тренд – експорт сировини, а не продукції – треба негайно змінювати, і робити для цього відповідні кроки: приростити додаткову ресурсну базу, навести лад у фінансах і в управлінні, зробити компанію прозорішою і знайти інвестора з західного світу, який допоможе кардинально модернізувати і розширити спектр діяльності ОГХК – думаю, NEQSOL Holding може спробувати», – коментував результати приватизації екс-Голова Державної служби геології та надр України в 2019-2024 рр.. Роман Опімах.
Продається бізнес із видобутку і виробництва пісковика