Демурінський ГЗК закінчив 2024 р. зі збитком майже 114 млн грн

Демурінський ГЗК закінчив 2024 р. зі збитком майже 114 млн грн
Карʼєр Демурінського ГЗК на Вовчанському родовищі титанових руд. Джерело зображення: https://privatization.gov.ua/

Чистий збиток ТОВ «Демурінський ГЗК» за результатами 2024 р. перевищив 113,8 млн грн. Порівняно з 2023 р., збиток зріс майже удвічі. Такий фінансовий результат зафіксовано на тлі зростання доходів компанії з 93,3 млн грн до 218,6 млн грн.

Повідомляє NADRA.INFO із посиланням на дані Фонду державного майна України.

Також у ФДМУ розкрили дані про кредиторську заборгованість Демурінського ГЗК станом на 31.12.2024 – 148,5 млн грн. З них 53,6 млн грн за товари, роботи і послуги; 6,7 млн грн – перед бюджетом; 0,5 млн грн – заборгованість зі страхування; 1,8 млн грн – борги по заробітній платі:

Джерело зображення: ФДМУ – https://privatization.gov.ua/

Нагадаємо, ТОВ «Демурінський ГЗК» видобуває цирконово-рутилово-ільменітові розсипи (титанові руди) на Вовчанському родовищі в Дніпропетровській обл.. Компанію стягнули в дохід держави за рішенням Вищого антикорупційного суду у справі проти підсанкційного громадянина РФ Михайла Шелкова в 2023 р.. 

Комбінат очолює Володимир Федоренко, обрано членів Наглядової ради.

На правах реклами

КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ

«Вони не видобувають, вони налагодили виробничі процеси та працюють на тих залишках, які є на сьогодні», – заявляла в.о. Голови ФДМУ Іванна Смачило в інтервʼю Liga.net в лютому 2025 р.. Імовірно, йшлося про 100 000 т заскладованих рудних пісків, готових для збагачення, які перейшли державі разом зі стягнутим комбінатом. Крім цього, в момент конфіскації в лютому-березні 2023 р., на складах ДемГЗК (за даними джерел NADRA.INFO) зберігалось близько 7 тис. тонн продукції та сировини, видобутої та виробленої комбінатом до націоналізації (ільменітовий, рутиловий, цирконовий, дистен-силиманітовий, ставролітовий концентрати та ін.). Як припускали наші джерела, від продажу цієї товарної продукції ДемГЗК міг отримати до 5 млн дол. США.

Екс-голова ФДМУ Рустем Умєров в інтервʼю Forbes обіцяв продаж конфіскованої продукції через аукціони Prozorro, але цього не відбулося. Влітку 2023 р. ДемГЗК цікавилися «інвестори з Кривого Рогу».

В березні 2025 р. Володимир Федоренко повідомив Forbes, що з кінця травня 2024 р. Демурінський ГЗК відновив повний виробничий цикл, і компанія видобула 169 тис. куб. м рудного піску, а також провела розкривні роботи у 321,5 тис. куб. м.

Раніше у Фонді держмайна заявляли, що виставленню Демурінського ГЗК на приватизацію заважають боргові зобовʼязання перед підсанкційними компаніями Limpieza Limited (Кіпр) і ПАТ «Корпорація ВСМПО-АВІСМА» (РФ), які згодом були стягнуті в дохід держави за рішенням ВАКС (див. рішення ВАКС і постанову Апеляційної палати ВАКС).

Станом на 09.04.2025 в електронній системі Prozorro.Sale (АТ «Прозорро.Продажі») опубліковано сторінку лоту – Державна частка розміром 100 % статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю “Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат”, аукціон наразі не оголошено.

В березні Демурінський ГЗК визначив переможця тендеру на гірничі роботи з розкриву та видобутку, ним стало ТОВ «Макон ЛТД» Костянтина Машненкова.

Читайте також: Екс-директор Демурінського ГЗК – НЕ ухилявся від сплати податків.