НАК Надра України і Baker Hughes уклали меморандуми про взаєморозуміння

Державна служба геології та надр України повідомляє, що на полях EU Green Week 2025 в Брюсселі, за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України ПрАТ «НАК «Надра України» й енергетична технологічна компанія Baker Hughes уклали меморандуми про взаєморозуміння в галузі геотермальної енергетики й уловлювання та зберігання CO₂.
«Започаткування партнерства є черговим кроком України в межах глобального руху за кліматичну нейтральність. Геотермальна енергетика, уловлювання й зберігання CO₂ — це інструменти нашого майбутнього, які дозволяють поєднати енергетичну безпеку з екологічною відповідальністю», – наголосив Голова Держгеонадр Олег Гоцинець.
Перший документ стосується співпраці в сфері геотермальної енергетики. Україна має значний потенціал для використання геотермальних ресурсів, особливо на Закарпатті. Використання теплоенергетичних підземних вод може забезпечити опалення, вироблення електроенергії, а також підтримати сільське господарство та промисловість. Перепрофілювання свердловин виснажених родовищ дозволить подовжити їх життєвий цикл і скоротити витрати на буріння нових.
Другий документ передбачає реалізацію проєктів з уловлювання та зберігання вуглецю CCUS (Carbon Capture, Utilization and Storage). Україна має значний потенціал для геологічного зберігання CO₂ в осадових басейнах, виснажених нафтових і газових родовищах, а також у глибоких мінералізованих водоносних пластах. Реалізація таких проєктів сприятиме декарбонізації виробництва та виконанню вимог Європейського Союзу щодо зниження викидів парникових газів.
«Започаткування співпраці з Baker Hughes дозволяє нам розпочати системну роботу над підготовкою проєктів з геотермальної енергетики й декарбонізації в Україні. Ми прагнемо створити сприятливі умови для розвитку інфраструктури, залучення інвестицій та формування нових напрямів у сфері сталої енергетики», – зазначив Голова правління НАК «Надра України» Віктор Новіков.
Початок співробітництва є важливим кроком на шляху до розвитку низьковуглецевих технологій та зміцнення енергетичної незалежності України. Залучення досвіду й технологій міжнародного партнера сприятиме ефективному впровадженню інноваційних проєктів у сфері геотермальної енергетики та зберігання CO₂, що відповідає європейському курсу країни на сталий розвиток та інтеграцію до ЄС.
На правах реклами

КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ