Група VESCO в 2024 р. збільшила виручку на 89%

Значні фінансові успіхи забезпечили стратегічні інвестиції, розширення виробництва та відновлений доступ до портів
Umgi повідомляє, що один зі світових лідерів у галузі керамічної сировини група VESCO в 2024 р. досягла значної фінансової віхи, збільшивши виручку на 89% порівняно з попереднім роком та сягнувши 133,2 млн євро.
Ключові показники 2024 року
- Виручка: 133,2 млн євро (+89% у порівнянні з попереднім роком);
- Обсяг продажів: 1,46 млн т (+137%), зокрема керамічні суміші, глина, польовий шпат та пісок;
- Основні ринки: Італія, Іспанія, Україна, Польща та Туреччина;
- Обсяг видобутку сировини: 913 тис. т із дев’яти кар’єрів, що перебувають в експлуатації (українські підприємства групи VESCO видобули 785 тис. т керамічної сировини на 8 кар’єрах).
Важливим фактором стало відновлення прямих постачань з українських морських портів наприкінці 2023 року, що суттєво знизило логістичні витрати та дало VESCO можливість оптимізувати ціни для клієнтів. У результаті багато клієнтів переглянули свої виробничі процеси, збільшивши частку сировини VESCO у своїх продуктах, що сприяло подальшому зростанню продажів та зміцненню позицій компанії на ключових ринках.
«Із 2020 року ми активно розширюємо присутність у ЄС та розширюємо наш асортимент, — зазначив комерційний директор VESCO Дмитро Косторниченко. — У 2024 році ми інвестували 1,78 млн євро у розвиток та обладнання, а цього року ми плануємо збільшити ці інвестиції у вісім разів, фокусуючи увагу на стратегічних ринках — Румунії, Іспанії та Індії».
VESCO Clays Spain планує відкрити новий кар’єр у найближчі два роки, а геологічні дослідження тривають у Румунії, Сербії, Боснії та Польщі. В Індії, одному з найдинамічніших ринків кераміки у світі, компанія проводить активні геологічні дослідження, спрямовані на забезпечення підвищення обсягу довгострокових постачань.
Майбутні перспективи: диверсифікація та розвиток ресурсної бази
У 2025 році Група VESCO розпочне розвідку родовища каоліну в Україні (йдеться про Іванківецьку ділянку в Житомирській обл., спецдозвіл на яку компанія ТОВ «Юмджи Каолін» купила з аукціону Держгеонадр – Ред.), а також планує впровадження нових матеріалів — вапняку та бентоніту. Ці ініціативи узгоджуються з довгостроковою стратегією диверсифікації, спрямованою на задоволення світового попиту, що активно зростає, та стимулювання розвитку європейського керамічного сектору.
Як уточнили у VESCO щодо впровадження нових матеріалів, група планує інвестиції в створення повного циклу виробництва вапняку та бентоніту. Група вже кілька років веде активний пошук перспективних родовищ вапняку: наразі проаналізовано понад 15 ділянок в Україні. З них кілька проєктів обрано для поглибленого вивчення — вони перебувають на стадії фінального аналізу інвестиційної привабливості. Щодо бентоніту — аналогічна робота запланована.
«Під впровадженням нових матеріалів ми розуміємо поетапне входження в нові сегменти — шляхом запуску власного видобутку (greenfield-проєкти), створення спільних підприємств або придбання компаній, що вже володіють спецдозволами. Ми активно вивчаємо можливості для інвестицій у країнах нашої присутності та відкриті до партнерства з локальними гравцями.
Таким чином, поява нових матеріалів у нашому продуктовому портфелі може відбуватися як через органічне зростання, так і через M&A-угоди, залежно від умов конкретного ринку», – відзначають у Групі.
Рекультивація земель як ключове зобов’язання
VESCO продовжує приділяти особливу увагу рекультивації земель. У 2024 році компанія відновила та передала місцевим громадам 32,7 га землі, інвестувавши 1,3 млн євро у природоохоронні заходи. Це дозволило скоротити площу деградованих земель на 2 % порівняно з 2023 роком. Крім того, 66,86 га нині перебувають у процесі активної рекультивації та невдовзі сприятимуть формуванню нових екосистем.
Читайте також Рекультивація: як це робить VESCO
На правах реклами

КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ
Читайте також інтервʼю з Генеральним директором VESCO в Україні Євгенієм Цимарманом.