Піщана справа: кому в ОГП нарахували збитків на понад півмільярда гривень?

Піщана справа: кому в ОГП нарахували збитків на понад півмільярда гривень?
Фрагмент родовища "Бортницьке", територія м.Київ, скріншот Google Maps

В компанії прокоментували претензії правоохоронців

“626 млн грн збитків через незаконний видобуток піску в Бортничах – судитимуть голову правління товариства”, – повідомлення з таким заголовком сьогодні, 19.04.2021 оприлюднили на сайті Офісу генерального прокурора. 

“За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно голови правління акціонерного товариства за фактом зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права та порушення правил охорони і використання надр. За даними слідства, голова правління акціонерного товариства з 2017 по 2018 рік в порушення умов спеціального дозволу на користування надрами та за відсутності акту про надання гірничого відводу організував силами підпорядкованого підприємства видобування піску з Бортницького родовища на території Дарницького району м. Києва та незаконно заволодів ними. Згідно з висновком інженерно-екологічної експертизи загальна сума збитків, завданих державі внаслідок самовільного видобування корисних копалин, становить понад 626 млн грн. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Головним слідчим управлінням СБУ, за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ”, – йдеться у повідомленні.

Як встановили NADRA.info, в заяві ОГП йдеться про Акціонерне товариство “Гідромеханізація”. Саме воно є власником спецдозволу №5738 до 2031 р. на видобування піску родовища “Бортницьке”. Компанію з 2003 року очолює Юрій Колодзян, який вказаний як кінцевий бенефіціар підприємства. Також засновниками товариства є 780 фізичних осіб-акціонерів. 

Юрій Колодзян заявив, що його компанія працює законно, а претензії правоохоронців – надумані.

“626 млн грн – це надумані збитки. Так, була експертиза КНДІСЕ (Київський Науково-Дослідний Інститут Судових Експертиз – Ред.), але вона неправдива. Вона виготовлена на підставі помилково обрахованих об’ємів. Все це будемо показувати і доказувати в суді. Доказова база в нас є. Питань [до доказової бази] ніяких не має бути. Ну а по процедурі – просто передали в суд. Як тільки я побачив [експертизу] у матеріалах справи, ми зробили її об’єктивний аналіз. Вона абсолютно неправдива, не відповідає дійсності. І будемо її в суді оскаржувати, і робити правильну експертизу, об’єктивну. Ми працюємо законно і в правовому полі”, – заявив Юрій Колодзян.

Дата судового засідання наразі не відома.

Примітка від Офісу генерального прокурора: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також: Піщані потоки. Кому дозволено видобувати пісок з Десни, Дніпра і Південного Бугу?

Читайте також: Хто отримав спецдозволи на користування надрами у березні 2021 р.?

Читайте також: Володимир Семенюк: Smart Energy розглядає можливість експансії на захід України

Читайте також: Геоінформ готує до запуску Національний геологічний портал