Інтерфакс-Україна: Затверджено умови конкурсу з продажу ОГХК

Інтерфакс-Україна: Затверджено умови конкурсу з продажу ОГХК
Джерело фото: https://www.umcc-titanium.com/

Уряд України затвердив умови конкурсу з продажу АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК) зі стартовою ціною 3,7 млрд грн. Агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на власні джерела в Уряді повідомляє, що відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив на засіданні в середу (тут і далі – текст агентства “Інтерфакс-Україна”).

Раніше в цей день Фонд держмайна на форумі “Украіна.30” анонсував проведення цього конкурсу на серпень цього року.

Як пояснив агентству “Інтерфакс-Україна” глава ФДМ Дмитро Сенниченко в кулуарах форуму, Фонд вніс необхідні документи уряду 27 квітня. “Ми свою роботу зробили. Як тільки Кабмін прийме рішення, від цього моменту піде два місяці до аукціону”, – зазначив Сенниченко.

ДП “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” почало фактичну діяльність з серпня 2014 року, коли уряд України прийняв рішення про передачу йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). Потім ДП було перетворено в ПАТ, а згодом – в ПрАТ.

Уряд в серпні 2016 року відніс ОГХК до переліку компаній, що підлягають приватизації в 2017 році. Її терміни кілька разів відкладали, в останній раз – в зв’язку з коронакризою і карантином. Аукціон з приватизації ОГХК раніше був запланований на кінець першого – початок другого кварталу 2021 року. Готує ОГХК до приватизації “BDO корпоративні фінанси” в складі консорціуму Baker McKenzie, Baker Tilly Ukraine і Asset Expertise, договір з яким було підписано у вересні 2018 року.

ОГХК реалізує продукцію більш ніж в 30 країн світу і є одним з найбільших в світі виробників титанової сировини, займаючи 4% світового ринку. Основні ринки збуту – ЄС, Китай, Туреччина, а також США і країни Африки. Компанія видобуває руду для виробництва 20 тис. т титану на рік.

Серед фінансових умов приватизаційного конкурсу: інвестувати не менше 400 млн грн в модернізацію підприємства і виплатити дивіденди державі за 2020/2021 роки, якщо вони не будуть сплачені до моменту продажу. Серед інших умов: не звільняти працівників протягом 6 місяців і забезпечити соціальні гарантії перед працівниками, надавати воду комунальним підприємствам-споживачам.

Глава ФДМ уточнював, що договори про нерозголошення підписані з більш ніж 10 потенційними покупцями, в тому числі з Індії, Туреччини США, Японії, Австралії та Сінгапуру.

ОГХК в 2020 році збільшило чистий прибуток в 4,2 рази в порівнянні з 2019 роком – до 369,18 млн грн, чистий дохід за минулий рік скоротився на 11,5% – до 3 млрд 127,63 млн грн.

 

Читайте також: Які спецдозволи на користування надрами можна купити на торгах у червні?

Читайте також: Родовище гранодіориту звільнили від надрокористувача

Читайте також: Держгеонадр розіграла 8 спецдозволів. Хто переміг на торгах 8 червня?

Читайте також: Роману Опімаху призначили першого заступника

Читайте також: Електронний кабінет надрокористувача запрацює в липні

 

Джерело фото – https://www.umcc-titanium.com/